//

TikTok, Mini Oyun Desteğini Artırıyor

Kısa süre önce belirli bölgelerde içerik oluşturucularının dokuz adet mini oyundan birini seçerek videolarına eklemelerine izin veren TikTok, desteklenen oyun sayısını artırmayı planlıyor.

TikTok, her şeyi fetheden uygulamasında daha geniş bir oyun testi yürütüyor. Şirket kısa süre önce bazı pazarlardaki içerik oluşturucuların bir videoya Bağlantı Ekle düğmesine dokunup Mini Oyun seçeneğini seçerek dokuz mini oyundan birini eklemeleri için bir yol ekledi.

İzleyiciler oyuna bağlanan bir videoyla karşılaştıklarında, içerik oluşturucunun kullanıcı adının yanındaki bağlantıya dokunarak oynamaya başlayabiliyorlar.

Bir TikTok sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre TikTok entegrasyonlar ve üçüncü taraf oyun geliştiricileri aracılığıyla HTML5 oyunlarını uygulamaya eklemeye hazırlanıyor. Şu an için test aşamasında olan oyunlar, ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılarına açıldı. Söz konusu 9 oyunu geliştiren iş ortakları arasında Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem yer alıyor.

Oyunların hiçbirinde şu anda reklam veya uygulama içi satın alım yok ve proje testin ilk aşamalarında. TikTok, içerik oluşturucuların bu bağlamda nasıl içerik oluşturduğunu (veya oluşturup oluşturmadığını) ve kullanıcıların oyunlarla nasıl etkileşime girdiğini öğrenmek istiyor.

Kullanıcılar ayrıca videolara eklenen oyun bağlantılarına basarak oyunları kolayca oynayabiliyor. Arzu ederseniz oynadığınız oyunu kaydedip video olarak TikTok’ta paylaşmanız da mümkün.

Son aylardaki raporlar, TikTok’un oyun sektörüne büyük bir adım atmaya hazır olduğunu ileri sürdü. Ana şirket ByteDance, geçen yıl oyun geliştiricisi Moonton Technology’yi satın aldı. TikTok, Disco Loco 3D adlı özel bir mobil oyun için Zynga ile iş birliği yaptı; oyuncuların Feeding America’ya bağışları tetikleyebilecekleri Garden of Good adlı bir yardım oyunu, haziran ayında TikTok’un ABD versiyonunda kullanıma sunuldu. TikTok daha önce Vietnam’da HTML5 oyunlarını test etmişti.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir cevap yazın