Snapchat’ten Yeni Adımlar: Galaxy’e Yatırım

Sosyal medya platformları, işlerini büyütmek için giderek daha fazla sosyal ticarete yöneliyor. Snapchat’in ikinci el satış platformu Galaxy’ye yaptığı yatırımla ikinci el pazarına olan güvenini gösteriyor.

Snapchat, e-ticarete yatırım yapmaya devam ederken geçen hafta genç moda satış platformu Galaxy için 7 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldı. Galaxy kurucu ortağı ve CEO’su Danny Quick yaptığı bir açıklamada, “Sizin için mükemmel olan şeyleri keşfetmenize yardımcı olmak için yapay zekanın gücüne inanıyoruz. Kullanıcıların ürünümüzle etkileşime girerek neyi beğendiklerini bize söylediği açık veriler üreten eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim yaratıyoruz.” dedi. Galaxy’de kullanıcılar seçtikleri ürünlerin videolarını satıcılardan isteyebiliyorlar. Aynı zamanda sizin için yapay zeka tarafından seçilmiş kutular da mevcut.

İkinci el satış sitesi ThredUp’ın verilerine göre Galaxy, gelişen bir endüstrinin parçası. Mayıs ayındaki bir ThredUp anketine göre, ikinci el ABD pazarının 2026 yılına kadar ikiye katlanarak 82 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Araştırma ayrıca, Z kuşağı ve Y kuşağının özellikle ikinci el ürünlerle ilgilendiğini ve %62’sinin yeni bir ürün satın almadan önce ikinci el seçenekleri araştırdığını da ortaya koydu.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın