///

Instagram’da Fotoğrafların Reels’e Dönüşümü

Instagram, önümüzdeki günlerde uygulamadaki herkese açık fotoğrafların remikslenebileceğini ve Reels’e dönüştürebileceğini duyurdu.

Meta, TikTok ile daha iyi rekabet edebilmek için Reels’e yönelik yeni araçlar hizmete sunmaya hazırlanıyor. Artık sadece videoları değil, Instagram’daki fotoğrafları da remiksleyerek Reels’e dönüştürmek mümkün olacak. Şirket, bu amaçla fotoğraflarınızı eklemeyi veya mevcut bir Reels çekmeyi kolaylaştırmak için yeşil ekran, bölünmüş ekran veya resim içinde resim tepki görünümü içeren daha fazla remiks düzeni ekleyeceğini belirtti. Ayrıca, remiksinizi yan yana oynatmak yerine orijinal Reels’in sonuna eklemeyi de seçmek mümkün olacak. Tek yapmanız gereken sunulan şablonlardan bir tanesine fotoğraf veya videonuzu eklemek. TikTok’a rakip olan bir diğer yeni özellik ise Instagram kamerasını kullanarak telefonun ön ve arka kameralarıyla aynı anda kayıt yapabilme özelliği.

Şirket, platformda paylaşılan 15 saniyenin altındaki tüm videoları Reels’e dönüştürmeyi ve böylelikle olası kitleyi büyük ölçüde genişletmeyi planlıyor. Profiliniz gizli olarak ayarlanmış ise videolarınız siz istemeden Reels’e dönüştürülmeyecek ve sadece takipçileriniz görebilecek. Eski videolar da geriye dönük olarak dönüştürülmeyecek. Ayrıca tüm videolarınız ve Reelsleriniz uygulamadaki tek bir sekmede birleştirilecek.

Görünüşte, TikTok ile sıcak rekabet karşısında Reelslerin popülaritesini artırmak için bir girişim gibi görünse de bu yeniliklerin iyi tarafı içeriğinizin daha geniş bir kitleye sunulduktan sonra viral hale gelme şansının olması. Elbette bu Instagram için de büyük bir kazanç.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın