/

Netflix 3 Ayda 970.000 Abone Kaybetti

30 Haziran’da sona eren üç aylık bir süreçte Netflix 970.000 abone kaybı yaşadı. Şirket, yılın ikinci çeyreğinde 2 milyona yakın abone kaybı bekliyordu. Bugünün sonuçları bu öngörünün üzerinde ve şirket tarihindeki en büyük üç aylık abone  kaybını yaşadı.

Netflix toplamda 220,67 milyon abonesi olduğunu ve üçüncü çeyrekte bir milyon abone daha beklediklerini de ekledi.

Netflix karşı karşıya kaldığı durumla mücadele etmek için iş stratejilerini yeniden düzenlemeye gitti. 450 çalışanı işten çıkaran şirket Microsoft ile yeni bir ortaklığa da imza attı. Bu ortaklıkla reklam destekli daha ucuz bir abonelik planı oluşturuldu. Aynı zamanda parola paylaşımına da sıcak bakılıyor.

Bugün Netflix, hissedarlarına yazdığı mektupta reklam destekli planı 2023’ün başlarında başlatacağını duyurdu. Hesaplar arasında ücretli paylaşım ise “Ev ekleme” özelliğiyle ayda 3 dolara diğer kişilerle paylaşılabilecek.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın