New York Times’dan Wordle’ın Masa Oyunu Versiyonu

New York Times, oyuncak üreticisi Hasbro ile iş birliği yaparak popüler çevrim içi kelime oyunu Wordle’ı bir masa oyununa dönüştürüyor. Firma, yaptığı açıklamada Wordle: The Party Game adlı masa oyununun bu ekim ayında Kuzey Amerika’da piyasaya sürüleceğini söyledi. Amazon, Target ve Hasbro Pulse’da 19,99 dolara ön sipariş verebilirsiniz.

Wordle’ın çevrim içi sürümü, altı denemede beş harfli bir kelimeyi tahmin etmeniz gereken tek oyunculu bir oyun olsa da çevrim dışı oyun sizi diğer oyuncularla karşı karşıya getirirken aynı deneyimi yeniden oluşturmaya çalışıyor.

NYT bir basın açıklamasında “Her turda, Wordle Sunucusu olarak belirlenen bir oyuncu bir ‘’Gizli Kelime’’ yazıyor. Orijinal Wordle oyununda olduğu gibi oyuncuların beş harfli bir kelimeyi tahmin etmek için altı denemesi var. Ancak bu oyunda oyuncular diğerlerine karşı rekabet ediyor. Bir oyuncunun ne kadar az denemeye ihtiyacı olursa o kadar az puan alır. Oyunun sonunda en az puana sahip olan oyuncu kazanır.” dedi.

Çevrim içi Wordle oyunu günde yalnızca bir kelime olacak şekilde tasarlanmıştır. Her zaman çevrim içi biçimde elde edebileceğinizden daha fazla Wordle isteyenler için masa oyununun belirgin bir avantajı vardır: İstediğiniz kadar Gizli Kelime ayarlayabilirsiniz.

Masa oyunu duyurusu, NYT’nin oyuncuların Wordle çevrim içi oyun istatistiklerini NYT hesaplarına bağlayabileceklerini duyurmasından günler sonra geldi.

Nazlican Vatansever

Dijitalin sonsuz denizinde yerini ve yönünü arayan; kaybolmaya, kendini bulmaya yakın eczacı adayı. Alanların, sınırların varlığına inanmaması, her daldan farklı meyveler aşırıp tatlarını deneyimlemesi için yeterli. Nazlıcan'ın Dijitaliyidir için sloganı " Dijital, sen iyiysen iyidir."

Bir yanıt yazın