Google Cüzdan Güncellemesi Yakında Telefonunuzda

Birçok ülkede Google Pay’in yerini alacak uygulama olan Google Cüzdan, telefonlarda boy göstermeye başladı. Google sözcüsü Chaiti Sen’e göre şirket, Cüzdan’ı 39 ülkede Android kullanıcılarına sunmaya başladı ve önümüzdeki birkaç gün içinde tüm kullanıcıların kullanımına sunacak.

Google, yıllık konferansı olan 2022 I/O etkinliğinde Cüzdan’ı tüm dijital kartlarınızı yönetmek için bir uygulama olarak duyurdu. Bu, yalnızca banka ve kredi kartları gibi ödemeleriniz için değil, aynı zamanda kimliğinizin, aşı durumunuzun, biletlerinizin, anahtarlarınızın ve daha fazlasının dijital temsilleri için.

Google, Android 13 için yeni bir dijital cüzdan olan Google Cüzdan’ı mayıs ayında duyurmuştu.

Çoğu ülkede Cüzdan, mevcut Google Pay uygulamasının yerini alacak. Ancak Google, ABD ve Singapur’daki kullanıcıların hem Google Pay’i hem de Cüzdan’ı kullanacağını söyledi. Bu ülkelerde Pay, arkadaşlarınıza para göndermenin bir yolu olarak kalacak.

Google’ın Cüzdan için I/O’dan kullanıma sunma bilgileri

Google’ın, bugün kullanıma sunulandan önce gelen birkaç Cüzdan yinelemesi vardı. 2011 yılında, bir NFC ödeme uygulamasıydı ve eşler arası para transferleri gibi diğer ödeme özelliklerini içerecek şekilde gelişti (Bir noktada fiziksel bir Google Cüzdan banka kartı bile vardı). 2018’de Google, Google Pay’i oluşturmak için bunu Android Pay ile birleştirdi. Şimdi en azından çoğu yerde bu uygulama, Cüzdan’a geri dönmeye başlıyor. Bu, Google’ın ödeme uygulamalarına yönelik değişikliklerde bir başka büyük değişiklik. Ama umarız bu, dijital kartları saklamayı ve Android telefonunuzla ödeme yapmayı kolaylaştırır.

Google’ın bu güncellemesinin Türkiye’ye ne zaman geleceği merak konusu ancak çok geçmeden Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor.

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir cevap yazın