Snapchat Artık Masaüstünde!

Dünyanın en popüler uygulamalarından birisi olan Snapchat, Instagram’a Hikayeler özelliği gelmesiyle bir dönem gözden düşmüştü. Son dönemde tekrar yükselişe geçen platform, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının deneyimlerini arttırmak için web sürümünü piyasaya sürdü.

Snapchat’in mesajlaşma ve görüntülü sohbet özellikleri artık sadece mobil uygulamayla sınırlı değil. Snapchat uygulamasının ilk piyasaya sürülmesinden on yıldan fazla bir süre sonra şirket, hizmetinin tarayıcı tabanlı yeni bir sürümü olan Snapchat for Web’i tanıttı.

Snapchat+ aboneleri önce yeni web uygulamasına erişim kazanacak daha sonra tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Şirket, artırılmış gerçeklik lensleri ve yakında gelecek olan fotoğraf ve video Snap gönderme yeteneği için destek eklemeyi planlasa da şimdilik sadece mesajlaşma ve görüntülü aramayı destekleyecek.

Snapchat for Web masaüstü bilgisayarlardan görüntülü arama, mesaj ve anlık görüntü gönderme, sohbet tepkileri gibi uygulamada bulunan birçok özelliği kapsıyor. Kullanıcılar, web.snapchat.com adresinden hesaplarını Web ortamında kullanabilirler.

Snapchat’in mobil sürümüne benzer olarak Web ile gönderdiğiniz mesajlar 24 saat sonra otomatik olarak kaybolacak. Ayrıca şirket, bu özellikte kullanıcıların ekran görüntüsü almasını engelleyeceğini de belirtiyor.

Web sürümü ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulacak. Snapchat+’ın kullanıldığı diğer ülkelerde de daha sonra bu özellik kullanılacak.

Snapchat+’ın Türkiye’de bulunmadığını belirtelim. Fakat platform, zamanla daha fazla ülkeye yayılmak istediklerini söyledi. Resmi duyuruya göre premium hizmetten faydalanabilecek ülkeler şu şekilde: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın