Facebook’ta Birden Fazla Profile Hazır Mısınız?

Facebook, kullanıcılarına hesap başına daha fazla profil vermenin bir yolunu test ediyor.

Meta, rakiplerinin artan rekabeti arasında kullanıcıları platformda kalmaya teşvik etmek için büyük bir değişime, bazı kullanıcıların birden fazla profile sahip olmasına izin vermeye hazırlanıyor.

Testin bir parçası olara, bazı Facebook kullanıcıları, orijinal hesaplarına bağlı dört adede kadar ek profil oluşturma olanağına sahip olabilecek. Ek profiller arkadaşlar, iş arkadaşları, ilgi grupları ve influencerlarla etkileşim kurmak gibi farklı amaçlar için kullanılabilmesi hedefleniyor. Kullanıcıların bir hesabı olacak ancak birkaç tıklamayla profiller arasında geçiş yapabilecekler. Bu farklı profillerle Meta, hesap karmaşasını da hafifletmeyi umuyor.

Sözcü Leonard Lam’a göre, profiller Facebook’un politikalarına tabi olacak ve bir profildeki ihlaller hesabı bir bütün olarak etkileyecek. Lam, yedek profiller platformun politikalarını ihlal etmediği ve sayılar veya özel karakterler içermediği sürece fazladan profil oluşturan kullanıcıların görünen adları için gerçek kimliklerini kullanmalarına gerek kalmayacağını söylüyor.

Ancak bir Facebook Sayfası çalıştırmayı veya Facebook Dating’i kullanmayı planlıyorsanız, bunun için ek profillerinizi kullanamayacağınızı, bu özellikler için ana hesabınızın profiline ihtiyacınız olacağını not düşelim.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın