//

Elon Musk Twitter’ı Çamura mı Sürüklüyor?

İddianın sahibi Twitter. Sosyal Ağ, Musk’ı anlaşmadan çekilerek Twitter’ı çamura çekmeye çalışmakla suçladı. Twitter’ın hızlı bir duruşma için baskı yapmasıyla Elon Musk’ın avukatları işleri yavaşlatmak için bir dava açıyor.

Twitter’ın müstakbel sahibine karşı açtığı davada şirket, mahkemenin Musk’ın 44 milyar dolara satın alma anlaşmasını yerine getirmesi gerektiğini kanıtlamak için sadece dört güne ihtiyacı olduğunu savundu. Twitter, davada SpaceX ve Tesla’nın CEO’sunu sadece anlaşmadan çekilmeye çalışmakla kalmayıp aynı zamanda sosyal ağı çamura sürüklediği ifade edildi.

Süreç devam ederken belirsizlik içinde olmaktan muhtemelen bıkmış olan Twitter, duruşmanın Eylül ayına kadar bir başlangıç tarihi ile hızlandırılmasını istedi.

Musk’ın hukuk ekibi cuma günü geri adım attı ve davanın derin bir veri havuzunun “adli incelemesini ve analizini” gerektireceğini iddia ederek Twitter’ın spam ve diğer sahte hesapların sayısını azlığı argümanına atıfta bulundu.

Bloomberg, Musk’ın hukuk ekibinden gelen yeni dosyalamayı bildirdi. Ekip, Bloomberg’in “bu muazzam büyüklükteki bir vaka için son derece hızlı bir program” olarak tanımladığı 13 Şubat 2023 deneme tarihini hedefliyor.

Musk’ın hukuk ekibi, “Twitter’ın iki aylık ayak sürüme ve şaşırtmacadan sonra aniden çözüm hızı talebi; spam hesapları hakkındaki gerçeği, sanıkları kapatmaya yetecek kadar uzun süre örtmek için son taktiğidir.” dedi. Dosya, Twitter’ın bot popülasyonunun analizinin zaman alıcı olacağını ancak sürecin Twitter’ın değerini belirlemek için önemli olduğunu savunuyor.

Bir hâkimin davanın hızlandırılması gerekip gerekmediğini değerlendireceği 19 Temmuz’da davanın zaman çizelgesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Nazlican Vatansever

Dijitalin sonsuz denizinde yerini ve yönünü arayan; kaybolmaya, kendini bulmaya yakın eczacı adayı. Alanların, sınırların varlığına inanmaması, her daldan farklı meyveler aşırıp tatlarını deneyimlemesi için yeterli. Nazlıcan'ın Dijitaliyidir için sloganı " Dijital, sen iyiysen iyidir."

Bir yanıt yazın