/

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yeni Fragmanı Yayında

Önümüzdeki sonbahar, Prime Video’nun yeni orijinal dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power’da yaşanacak çok şey var. Yönetmen Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesi, günümüzde dahi fantastik filmlerin zirvesi olarak kabul ediliyor. Bu filmlerin ihtişamına ve ölçeğine uygun bir yapım ortaya koymak oldukça zor gibi duruyor. Fakat The Rings of Power’ın yeni fragmanı sınırları zorladığını gözler önüne seriyor.

The Rings of Power, Amazon’un son yıllardaki en yüksek profilli dizilerinden biri. E-ticaret devinin yalnızca franchise hakları için 250 milyon dolar ödediği bildiriliyor. Tahminlere göre beş sezon olacağı söylentileri bulunan dizi ve potansiyel bir spinoff için bütçenin 1 milyar doları aşacağı öngörülüyor. Bu Rings of Power’ı şimdiye kadar üretilmiş en pahalı TV dizilerinden biri yapacak gibi görünüyor. Dizi, 2 Eylül’de Prime Video’da yayımlanacak.

The Rings of Power, J. R. R. Tolkien’in Orta Dünya tarihinin İkinci Çağında geçiyor. Bu dizideki olayların filmlerden binlerce yıl önce gerçekleştiği anlamına geliyor. Aradan geçen uzun yıllar boyunca, filmlerde gördüğümüzden çok daha genç olan Galadriel (Morfydd Clark) dahil, yalnızca görünüşte ölümsüz elfler yaşamış durumda. Diğer elfler Galadriel’i kılıcını bırakıp barış içinde yaşamaya teşvik etse de geleceğe dair sarsıcı bir vizyon gören Galadriel düşmanın geri döndüğünü hissediyor.

Hobbitler -en azından hobbitlere yakın bir ırk- olmadan Orta Dünya da olmazdı. Bu fragman elfler, cüceler ve insanlara kıyasla daha basit bir yaşayışa sahip Kılayaklara odaklanıyor. Her şeye rağmen, birkaç Kılayak yardım etmek isteseler de istemeseler de Orta Dünya savaşına çekilecek.

Dizinin oyuncu kadrosunda Robert Aramayo (Elrond), Owain Arthur (Durin IV), Nazanin Boniadi (Bronwyn), Maxim Baldry (Isildur), Ismael Cruz Córdova (Arondir), Charles Edwards (Celebrimbor), Markella Kavenagh (Elanor “Nori” Brandyfoot), Cynthia Addai-Robinson (Míriel), Lloyd Owen (Elendil) gibi isimler bulunuyor. Tolkien hayranları dizide geçen karakterleri zaten tanıyordur. Tanımayanlar için ise önümüzde bir trajedi ve zafer olduğunu söyleyebiliriz.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın