/

Spotify, müzik bilgi yarışması oyunu Heardle’ı satın aldı

Spotify Salı yaptığı açıklamada, Wordle’ın gişe rekorları kıran başarısının ardından ortaya çıkan birçok temalı trivia oyunlarından biri olan Heardle’ı satın aldığını duyurdu.

Heardle’da kullanıcıya günün şarkısının introsu, yani giriş kısmı dinletiliyor. Kullanıcı 6 seferde bunu tahmin etmeye çalışıyor. Tahminini de sayfanın altında bulunan “search for an artist/song title” butonuna yazıyor. Eğer şarkı doğru tahmin edilirse yaklaşık yarım dakika size şarkı dinletiliyor.

Spotify’ın küresel müzik başkanı Jeremy Erlich yaptığı açıklamada “Müzik keşfini geliştirmek ve sanatçıların yeni hayranlara ulaşmasına yardımcı olmak için her zaman yenilikçi ve eğlenceli yollar arıyoruz. Heardle, milyonlarca hayranı bildikleri ve sevdikleri şarkılarla ve yeni şarkılarla buluşturmanın gerçekten eğlenceli bir yolu olduğunu ve en iyi müzik bilgisine sahip olan arkadaşlarıyla rekabet etmenin bir yolu olduğunu kanıtladı.” ifadelerini kullandı.

Heardle, Spotify’ın ilk oyun satın alımı. Şirket, bunun iki farklı amaç için kullanılabileceğini düşünüyor. Kısacası Heardle, Spotify’ın platformunda müzik meraklılarını meşgul edebilir, aynı zamanda bir müzik keşif aracı olarak da işlev görebilir.

Heardle, Spotify’ın diğer satın alımlarından bazılarına kıyasla küçük olsa da ilk etapta kullanıcıların sevdiklerini vuran akıllıca bir hareket gibi görünüyor. Spotify, önceki kullanıcıları meşgul eden paylaşılabilir özelliklerde (çalma listeleri, Spotify Wrapped) her zaman üstünlüğünü korumuştur. Bu yüzden bu özellikte birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın