/

Johnny Depp Netflix Fransa ile Geri Dönüyor

Johnny Depp’in bir sonraki uzun metrajlı filmi Netflix Fransa’da yayımlanacak.

Johnny Depp, Karayip Korsanları serisine yeniden katılmayabilir ancak bir sonraki uzun metrajlı filmi Bloomberg’den gelen yeni bir rapora göre Netflix Fransa’da yayımlanacak. Bu yaz çekilecek olan filmin, 15 ay sonra vizyona girmeden önce gelecek yıl Fransız sinemalarında gösterime girmesi planlanıyor.

Depp, eski eşi Amber Heard ile olan davası sonrası ilk filmi olan La Favourite’de (daha önce Jeanne du Barry olarak adlandırılmıştı) Kral XV. Louis’i canlandırıyor. Depp’in tamamen Fransızca oynadığı ilk rolü olan filmin, Versay Sarayı gibi ünlü mekanlar da dahil olmak üzere bu yaz Fransa’da üç ay boyunca çekimleri devam edecek. Filmin yönetmeni aynı zamanda filmde Kral Louis XV’in son metresi Jeanne Bécu’yu canlandıran Maiwenn Le Besco. Depp’in 2020’deki Minamata’dan bu yana ilk filmi olan ve aktörün yasal sıkıntıları arasında gösterimi yaklaşık bir yıl rafa kaldırılmış olan filmin galasının 2023’te yapılması planlanıyor.

Kamuoyuna duyurulan davanın ardından Depp ve Heard’ın kariyerlerine ne olacağına dair spekülasyonlar artmıştı. Ancak geçtiğimiz yıl hem Karlovy Vary hem de San Sebastian film festivalleri, Depp’e saygı duruşunda bulunmuştu. Depp’in bağımsız bir film çekmesi veya stüdyo sisteminin dışında bir şey yapması beklenirken gelen bu film çarpıcı bir geri dönüşü işaret ediyor.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın