İşte Pinterest’in Yeni Alışveriş, Satıcı Özellikleri

Uygulama içi alışveriş deneyimini geliştirmek isteyen Pinterest, yeni alışveriş özelliklerini tanıttı. Pinterest API for Shopping, satıcıların ürün kataloglarını ve meta verilerini yönetmelerine olanak tanımaya başladı. Şirket, Ürün Etiketleme Pinlerinin artık satıcıların ürünlerini kataloglarında markalı içerik ve resimlerle etiketlemelerine olanak tanıdığını söyledi.

Pinterest, platformun uygulamadaki sosyal ticaretini hızlandırmak için alışveriş özellikleri yayımladığını söyledi. Ürün Pimi etiketleme özelliğini kullanıma sunmadan önce platform, kullanıcıların alışveriş yapılabilir. Ürün Pinlerini Fikir Pinlerine etiketleme özelliğini ekim ayında yayımlamıştı. Yaklaşık bir yıl önce platform, içerik oluşturucuların ürünleri Fikir Pinlerinde etiketlemelerine ve sponsorlu içerik için ortaklık bağlantıları ve marka anlaşmaları aracılığıyla komisyon kazanmalarına da izin vermeye başladı.

Yeni Kataloglarda Video aracıyla satıcılar artık kataloglarındaki ürünler için videolar oluşturarak alışveriş yapanların ürünlerini birden çok açıdan görüntülemesine olanak tanıyor. Platform ayrıca satıcıların ürünlerini daha iyi sergilemelerine yardımcı olmak için işletme profillerine bir mağaza sekmesi ekledi.

Platform, işletme profillerindeki yeni mağaza sekmesine ek olarak kullanıcıların uygulamada aradıkları veya ilgilendikleri içeriğe göre alışveriş yapmalarına yardımcı olacak başka araçlar da ekledi. Şirket, 2020’de müşteriler için bir mağaza sekmesi sunmuştu. Bir önceki mağaza sekmesi, arama işlevi aracılığıyla veya kullanıcıların panolarında benzer bir sekmede stoktaki ürünleri sergiliyordu. Geçen yaz, kullanıcıların Ürün Pinlerini saklayabilecekleri ve fiyat indirimi güncellemelerini alabilecekleri Alışveriş Listesi özelliğini kullanıma sundu.

Pinterest, müşterilerin uygulamada gördükleri içeriği satın almalarına olanak tanıyan özellikleri yayımlamanın ötesinde, kullanıcıları için ilgi çekici alışveriş deneyimleri yaratmaya da odaklandı. Kasım ayında platform, alışveriş yapılabilir canlı yayınlarda Allbirds ve Outdoor Voices gibi markaların ürünlerini sergileyen Pinterest TV’yi tanıttı. Bu yılın başlarında, bir AR ev döşeme görselleştirme özelliği olan Ev Dekorasyonu için Try-On aracını piyasaya sürdü.

Ancak platform, uygulamada sosyal ticareti geliştirmek için uyarlanmış bir dizi yeni özelliği ortaya çıkardığından şirket önemli bir liderlik değişikliği geçirdi ve yakın zamanda önemli bir satın alma işlemini tamamladı. Haziran ayı sonlarında, eski Google Ticaret Başkanı Bill Ready, Pinterest’in yeni CEO’su oldu ve kurucu ortak ve eski CEO Ben Silbermann, şirketin ilk yönetim kurulu başkanı oldu. Bir şirket basın açıklamasına göre platform, geçen ay müşterilerin marka, stil ve boyut bilgilerini özel bir e-ticaret deneyimi sağlamak için kullanan bir AI platformu olan The Yes’i de satın aldı.

Nazlican Vatansever

Dijitalin sonsuz denizinde yerini ve yönünü arayan; kaybolmaya, kendini bulmaya yakın eczacı adayı. Alanların, sınırların varlığına inanmaması, her daldan farklı meyveler aşırıp tatlarını deneyimlemesi için yeterli. Nazlıcan'ın Dijitaliyidir için sloganı " Dijital, sen iyiysen iyidir."

Bir yanıt yazın