Google Meet Toplantıya Geç Kalanları Artık İspiyonlayacak

Google, Workspace kullanıcıları için internet görüşme platformu Meet’e “Ayrıca davetliler” başlıklı yeni bir kısım ekledi. Meet’e eklenen bu yeni özelliğin amacı görüşmeye gelmeyenleri görmeyi kolaylaştırarak görüşme kalitesini arttırmak.

Google Meet görüşmesine henüz katılmamış davetliler artık “Ayrıca davetliler” başlıklı kısmın altında görünecek. Böylece Workspace kullanıcıları için görüşmeye kimlerin katılıp kimlerin katılmadığını görmek kolaylaşacak.

Ayrıca, katılımı “isteğe bağlı” olarak kabul edilenler de dahil, davetlilerin daha önce yalnızca Google Takvim aracılığıyla erişilebilen LCV (RSVP) durumu görüntülü görüşme arayüzünden görülebilecek. Bu özellik katılımcı kontrolüne daha da yardımcı olacak.

Bunlara ek olarak davetlilere durumlarını kontrol etmek için Google Meet sekmesinden çıkmadan mesaj gönderilebilecek. Bu yeniliğin amacı o anda kullanılmayan başka bir iletişim yöntemi bulma ihtiyacını ortadan kaldırmak. Böylece Google, ortak çalışmak için bir Google servisini kullananların zamandan tasarruf etmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Google, “Bu özelliğin, kimlerin katılmadığını hızlı bir şekilde belirleyerek ve onlara Chat aracılığıyla doğrudan Meet’ten bir dürtme göndererek toplantıları daha verimli bir şekilde başlatmanızı kolaylaştıracağını umuyoruz.” dedi.

Yeni özellik 29 Haziran 2022’de kullanıma sunuldu ve bu tarihten itibaren iki hafta içinde tamamen yayılmış olacak.

“Ayrıca davetliler” kısmı ve iyileştirilmiş Sohbet seçenekleri, bir Takvim etkinliği oluşturan Google Workspace kullanıcıları için en baştan kullanıma açık olacak. Google, yeni özellikler için yönetici denetimi gerekmediğini söyledi.

Güncelleme, Essentials ve Enterprise Essentials müşterileri ve kişisel kullanıcılar hariç tüm Google Workspace müşterilerine sunuluyor.

Bu değişiklikler, Google’ın Chrome’da Meet için resim içinde resim özelliğini duyurmasından kısa bir süre sonra geldi. Şirket, hem kişisel hem de iş kullanıcıları için video konferans paketine yatırım yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

İsa Arslan

Kendini belirli bir konuyla ya da görüşle sınırlandırmadan yeni şeyler öğrenmeyi seviyor. Ama dünyadaki vaktimiz kısıtlı olduğundan dikkatini mümkün olduğunca "asıl önemli olan şeyler" üzerine odaklamaya çalışıyor. Dijitaliyidir için İsa'nın sloganı: dijital, gerçek inanç ve kanaatlerimizi ifade ettiğimiz sürece iyidir.
Mail: isa@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın