/

Google Hangouts Kasımda Kapatılıyor

Şubat ayında Google Hangouts, Workspace kullanıcılarını kullanımdan kaldırdıktan sonra Google artık ücretsiz, kişisel Hangouts kullanıcılarını Chat’e taşıma sürecine başlıyor.

Google, blogunda yayınlanan bir duyuruda, hâlâ Hangouts mobil uygulamasını kullanan kişilerin Chat’e geçmelerini söylüyor.

Web’de Gmail’de Hangouts kullanan kullanıcılara gelince Google, temmuz ayına kadar kullanıcılardan Chat’e geçiş yapmalarını istemeyeceğini söylüyor. Hangouts, masaüstü sitesinde kasım ayına kadar kullanılabilir durumda kalacak. Google, Hangouts sitesini Chat’e yönlendirmeye başlamadan önce kullanıcıları en az bir ay önceden uyaracağını söylüyor.

Kafa karıştırıcı bir şekilde, Google Chat, Google’ın bu ayın başlarında tamamen durdurduğu GChat (veya Google Talk) ile aynı şey değil. (Hangouts’un başlangıçta GChat’ın yerine geçmesi gerekiyordu.) Hatırlanacağı gibi şirket, ilk olarak 2018’de kullanıcılara Hangouts’tan Chat’e geçirme planlarını duyurmuştu ve 2020’de özelliği tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getirmişti.

Hangouts’u kullanmaya devam ediyorsanız Google, mevcut görüşmelerinizi otomatik olarak Chat’e aktaracak. Ayrıca şirket, kasım ayında resmi olarak kullanımdan kaldırılmadan önce Hangouts verilerinizin bir kopyasını indirmek için “Paket Servisi” hizmetini kullanma seçeneği de sunuyor.

Google, kullanıcıları Chat’e geçiş yapmaya ikna etmek için doğrudan arama yapma, Spaces’ta satır içi ileti dizileri oluşturma (odaların yeniden markalaşması) ve birden fazla resmi paylaşma ve görüntüleme gibi birkaç yeni özelliği kullanıma sunduğunu söylüyor.

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın