/

Sonunda Netflix’e de Reklamlar Geliyor

Netflix’in Eş CEO’su Ted Saranda, bir süredir açık olan bir sırrı doğruladı; Netflix’e reklamlar geliyor.

Sarandos, beş günlük bir endüstri festivali olan Cannes Lions’da sahnede “büyük bir müşteri segmenti” kazanmak istediğini söyleyerek, ayrı bir teklif kapsamında reklamların yer alacağını ve mevcut abonelerin Netflix hesaplarında olmayacağını doğruladı. Sarandos’a göre, ‘Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklam izleyeceğim’ diyenler için reklamlı seçenekler hazırlanıyor.

2022’nin başından bu yana 200.000 abone kaybeden ve bunun sonucunda değerinin 70 milyar dolardan fazla düştüğü belirtilen Netflix kaybedilen aboneleri geri kazanmaya, Netflix’e henüz bir şans vermemiş insanları çekmeye ve tüm bunların yanı sıra gelirlerini artırmaya çalışıyor.

Reklamların Netflix’e ne zaman geleceği konusunda herhangi bir ayrıntı verilmedi ancak 2022 yılı bitmeden olması bekleniyor.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın