Twitter, Uzun Biçimli İçerik “Notlar” Özelliğini Resmi Olarak Kullanıma Sunuyor

Twitter logo

Twitter bugün, sosyal medya platformunda uzun biçimli içerik yazmanın ve yayınlamanın bir yolu olan “Notlar”ı test etmeye başladığını duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Gana ve Birleşik Krallık’taki küçük bir yazar grubu, deneme sürecinin ilk aşamasında olan Notlar’a şu an erişebiliyor.

Twitter, Notlar’ın çoğu ülkedeki kişiler tarafından Twitter’da ve Twitter dışında okunabileceğini söylüyor. Teste katılan kullanıcılar, tüm notlarını yazabilecekleri ve bunlara erişebilecekleri yeni bir “Yaz” sekmesi görecek. Bu kullanıcıların profillerinde, takipçilerinin uzun biçimli içerikleri bulmasını kolaylaştırmak için bunları barındıran yeni bir “Notlar” sekmesi de olacak.

Yeni özellik, nadiren makale uzunluğunda içerik yayınlayan ve kendi bloglarını veya web sitelerini kurmak ve sürdürmekle uğraşmak istemeyen kullanıcılar için özellikle yararlı olabilir. Bu özelliğin, karakter sayısının 140’tan 280’e çıkmasından bu yana Twitter’ın yapacağı en önemli değişikliklerinden biri olacağını belirtmekte de fayda var.

Okan Köroğlu

Dijital dünyanın dününde bugünde var olan, yarınında da olabilmek için gemiden hiç inmeye niyeti olmayan bir kaçak yolcu. Gazete, dergi ve radyo deneyimlerini dijital ile birleştirme inadından asla vazgeçmediği için dijitaliyidir’in içinde. Dijitaliyidir için Okan’ın sloganı “dijital sandığınızdan da iyidir.” oldu.

Bir cevap yazın