Reddit, Yeni Ortaklığını Duyurdu

Sinem Sarıgül

Reklam tekliflerini ilerletmek ve gelir potansiyelini en üst düzeye çıkarmak isteyen Reddit, reklam metriklerinin üçüncü taraf doğrulamasını sağlamak için DoubleVerify ile yeni bir ortaklık duyurdu.

DoubleVerify’ın araçları; görüntülenebilirlik, marka güvenliği, dolandırıcılık tespiti ve daha fazlası hakkında yeni bilgileri kolaylaştırarak Reddit’in reklam ortakları için ekstra bir güvence düzeyi sağlıyor.

Reddit’in yaptığı açıklamada, “Reddit’in ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılama konusundaki süregelen taahhüdünde başka bir bölüme işaret eden bu işbirliği, Reddit reklamverenleri için ölçümü test edecek ve genişletecektir. Oracle ile mevcut üçüncü taraf doğrulama teklifimize ek olarak DoubleVerify, Reddit’in küresel reklam ortaklarına eksiksiz görüntülenebilirlik, geçersiz trafik ve marka güvenliği ölçüm hizmetleri paketi sunacak.” dedi.

Bu arada DoubleVerify, yeni iş ortaklığının markaların şunları yapmasını sağlayacağını söylüyor:

 • Marka Değerini Korumak
  • DV’nin (DoubleVerify) marka güvenliği ve uygunluğu çözümü, medya satın alımlarını sakıncalı veya uygun olmayan içerikten koruyarak itibarı ve marka değerini korur.
 • Potansiyel Dolandırıcılıkla Mücadele Etmek
  • Reklamın gerçekleşmesi için gerçek kişiler tarafından görülmesi gerekir.  DV, ele geçirilen cihazlardan bot manipülasyonuna kadar dolandırıcılık ve IVT’yi (kesinti vektör tablosu) tanımlar ve korur.
 • Reklamların Görülmesini Sağlamak
  • DV, kapsamlı görüntülenebilirlik ölçümü sağlayarak bir reklamın görülme fırsatına sahip olup olmadığı konusunda netlik sağlar ve etkisine ışık tutar.
 • Doğru Coğrafi Konuma Teslim Etmek
  • DV araçları, bir reklamın bir kampanyanın amaçlanan coğrafyasının dışında görünüp görünmediğini belirleyebilir veya bu reklamların yayınlanmasını engelleyebilir.

Bu, Reddit reklamverenlerinin reklam bütçelerini daha iyi planlayıp en üst düzeye çıkarmasına ve Reddit’in daha fazla reklam yatırımı çekmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca Reddit, sürecine daha fazla ölçüm kapasitesi ekleyerek tamamen yeni bir marka güvenlik çözümü geliştirmek için DoubleVerify ile birlikte çalışacağını söylüyor.

Reddit, platformu temizlemek ve onu markalar için daha çekici bir teklif haline getirmek için tasarlanmış bir dizi girişim aracılığıyla yeni iş fırsatlarına erişimini en üst düzeye çıkarmak için çalışıyor.

2020’de platform, kendisini bu tür öğelerden uzaklaştırmaya yardımcı olan en tartışmalı binlerce alt dizinini kaldırdı.  Ancak aynı zamanda, Reddit’in Aralık 2019’da aylık 430 milyon aktif kullanıcıdan 50 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşmasının kullanım üzerinde bir etkisi oldu.

Aylık ve günlük kullanıcı istatistikleri elbette doğrudan karşılaştırılabilir değildir. Ancak bağlam açısından, Facebook’un günlük 1,96 milyar aktif kullanıcısı ve aylık 2,94 milyar aktif kullanıcısı vardır, yani toplam aktif kullanıcılarının %67’si her gün aktiftir. Aynı DAU / MAU (Günlük Aktif Kullanıcılar / Aylık Aktif Kullanıcılar) dönüşüm oranını kullanan Reddit’in, şu anda yaklaşık 76 milyon aylık aktif kullanıcı gördüğü anlamına geliyor. Bu da büyük bir düşüş gibi görünüyor. Ancak esasen, Reddit’in hala 400 milyondan fazla aylık kullanıcı görmesi pek olası görünmüyor.

Yine de çok çeşitli konularda 100.000’den fazla yüksek düzeyde etkileşimli alt dizinle önemli bir erişim potansiyeli var ve bu yeni ortaklık, Reddit reklam performansınız konusunda daha fazla güvence sağlayacak.

Reddit, yeni DoubleVerify çözümlerini 2023’te tam kullanılabilirlik beklentisiyle önümüzdeki aylarda entegre edeceğini söylüyor.

Yorum bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.