////

Cannes Film Festivali Artık Metaverse Dünyasında!

Cannes Film Festivali film endüstrisine Metaverse’ü dahil etti. İlk kez gerçekleşecek NFTCannes toplantısı bu yıl düzenlenecek Cannes Film Festivali’nde yer aldı. Hotel du Cap-Eden-Roc kuruluşunda, 23 Mayıs günü düzenlenen etkinlik Electromagnetic Prodüksiyon, global kripto paralar, NFT gibi sponsorları da ağırladı.

Yalnızca davetlilerin katılabildiği etkinlikte, medya kurumları ve web3 teknolojileri inceleyen sohbetler ve paneller yer alıyor. Etkinliğin programında eğlence endüstrisinde NFT uygulamalarının yeri, topluluklar ve fanlar arasındaki etkileşim ve canlı etkinlikler gibi konular yer alıyor. Etkinliğin sunucusu Mark Kimsey “Eğlence dünyası son on yılda büyük ölçüde değişti ve daha üretken, rekabetçi ve yenilikçi hale geldi.” dedi. “Önümüzdeki on yıl, web3’ün gelişiyle daha da büyüyeceği kesin. Cannes Uluslararası Film Festivali, filmde hikaye anlatımı için en iyi yer ve NFTCannes film endüstrisinin evirilmesine işaret. Yani yeni bir eğlence çağının kapısını açıyor.” diye sözlerini bitirdi.

Reklam ajansı McCann Worldgroup Cannes Film Festivaline sanal galeri de ekledi. MWverse adlı bu galeri McCann’in en ünlü reklamlarını içeriyor. Festival sırasında konuklar 10 farklı odaya erişebiliyor ve her bir oda bir reklama ait. Odaların içinde ise reklamların kamera arkaların ve direktör ekibin sanal avatarlar halinde konuştuğu kasetleri izleyebiliyorsunuz. McCann fiziksel bir şekilde Cannes Festivali’nde olacak. MWverse’in amacı ise bu festivale katılamayan insanlar için. Normalde Cannes biletleri 3.855 dolar fakat laptopunuz ve internet bağlantınız varsa MWverse üzerinden ücretsiz katılabilirsiniz.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın