Amazon 2022 Prime Day Tarihleri Belli Oldu

Amazon Prime Day 2022 etkinliğinin temmuz ayında gerçekleştirileceği daha önce açıklanmıştı. Etkinliğin tarihleri ise sonunda belli oldu. Amazon’un geleneksel “alışveriş festivali” bu yıl 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Her zamanki yaz geleneğine dönen geçen yılki muhteşem satışlar, şirket tarihinde üçüncü taraf satıcılar için en büyük iki günlük satış dönemiydi. Adobe Analytics’e göre, etkinlik sırasında çevrim içi harcamalar, ekim ayında düzenlenen Prime Day 2020’ye kıyasla %6,1’lik bir artışla 11 milyar doları aştı.

Etkinlik, 12 Temmuz’da başlayacak ve ilk kez Polonya ve İsveç de dahil olmak üzere birçok ülkeyi kapsayan ve 48 saat boyunca devam edecek bir indirim olacak. Elektronik, oyuncak, ev eşyaları ve giyimde diğer ürünlerin yanı sıra indirimler sunulacak. Amazon.com.tr Ülke Genel Müdürü Richard Marriott geçtiğimiz yıl 21-22 Haziran tarihlerinde Türkiye’de de yapılan özel indirim günlerini “2 gün sürecek etkinlik boyunca, Prime üyelerimize geniş bir ürün yelpazesinde kaçırılmayacak fırsatlar sunacağız” demişti fakat bu yıl henüz amazon.com.tr’den veya yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Amazon Prime başkan yardımcısı Jamil Ghani bir basın toplantısında, “Üyelerimizin sevdiği ve güvendiği küçük işletmeler ve ulusal markalarla şimdiye kadarki en iyi Prime Day fırsatlarımızdan bazılarını dünya çapında daha da fazla müşteriye sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Amazon, Prime aboneleriyle sadakat oluşturmak ve programa yeni müşteriler çekmek için her yıl etkinlik düzenliyor. Analistler, 2015’ten bu yana gerçekleşen Prime Day’in Amazon’un yıllık satışlarının yaklaşık %1 ila %2’sini oluşturduğunu söylüyor. Prime Day etkinliği sırasındaki satışlar Amazon’un da ötesine geçiyor. Walmart, Target , Best Buy ve Macy’s gibi rakipler de Prime Day müşterilerinin yönlendirdiği çevrim içi trafikteki artıştan yararlanmak için kendi satışlarını yapıyor.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın