Snapchat’te Yenilik: ‘’AR Teknolojisi Kullanacağız.’’

Snapchat, AR’nin artan değeri ve modern alışverişçilerin daha bilinçli ürün seçimleri yapabilmeleri için sanal deneme ve diğer görselleştirme ögeleri gibi AR araçlarını nasıl kullandığı hakkında yeni bir rapor yayınladı.

Snap’e göre, 2030 yılına kadar 1,2 trilyon dolarlık bir tahmini değerle AR, her markanın çeşitli yol haritalarında hızla bir zorunluluk haline gelecek.

Çeşitli raporlar bu açıdan AR araçlarının değerini vurguladı ve Snapchat alışveriş sırasında (mağaza web sitelerinden sonra) ikinci en büyük AR keşif kaynağı olduğu için bu araçların potansiyelini göz önünde bulundurmaya değer.

Modern alışveriş yolculuğunda AR’nin oynadığı rol hakkında daha fazla bilgi edinmek için Snap ve Publicis Media, Alter Agents’ı satın alma süreçlerinde AR kullanan 4.000’den fazla müşteriyle bir anket yapmakla görevlendirdi.

Sonuçlar, AR’nin büyük faydalar sağlayabileceğini gösteriyor. Örneğin, AR müşterilerinin ortalama üçte ikisinden fazlası, AR öğelerini kullandıktan sonra satın alma niyetlerinin önemli ölçüde arttığını belirtti.

“Alışveriş yapanlar için AR deneyimleri eğlenceli, kullanımı kolay ve sorunsuz bir alışveriş yolculuğu sunuyor. Alışveriş yapanların dörtte birinin CPG, giyim, perakende ve seyahat dahil olmak üzere kategoriler arasında yüz yüze bir deneyimin yerine AR kullanacaklarını söylemelerinin nedeni bu olabilir. Çok kanallı stratejilerinde ince ayar yapmak için çalışan markalarda bu, fiziksel varlıklarını planlarken büyük ölçekli etkilere sahip.”

AR deneyimleri, alışveriş yapanlara satın alımlarında daha fazla güven verirken AR kullanan müşterilerin %66’sının sonrasında ürünleri iade etme olasılığı daha düşük. Snap, bunun şu anda büyük sorunlarla boğuşan bir endüstride oyunun kurallarını değiştirebileceğini ifade ediyor.

Araştırmanın son unsuru, ankete katılanların %96’sının incelemeler, önerilen eşleştirmeler gibi ek AR ögeleriyle etkileşime girmeye ve bunları paylaşmaya istekli olduğunu gösteren veriler de mevcut.

Promosyon ve marka oluşturma akışınızda AR ögelerini kullanmanın çeşitli yolları var. Etkili AR entegrasyonları oluşturmak için ek geliştirme kapasitesi gerektirse de Snap ayrıca AR geliştiricileri ile çalışmak için alan oluşturmaya çalışıyor. Bu da daha fazla marka için daha erişilebilir bir fırsat haline geliyor.

Snap’in önerdiği gibi, henüz tüm markalar için bir zorunluluk değil. Ancak fırsatlar artıyor, bu da planlarınıza dahil etmeye değer.

Snap’in tam AR ticaret raporuna buradan göz atabilirsiniz.

Nazlican Vatansever

Dijitalin sonsuz denizinde yerini ve yönünü arayan; kaybolmaya, kendini bulmaya yakın eczacı adayı. Alanların, sınırların varlığına inanmaması, her daldan farklı meyveler aşırıp tatlarını deneyimlemesi için yeterli. Nazlıcan'ın Dijitaliyidir için sloganı " Dijital, sen iyiysen iyidir."

Bir yanıt yazın