/

Victoria’s Secret Oyuncular İçin Roblox Merkezini Oluşturdu!

Victoria’s Secret & Co.’nun bir alt markası olan Happy Nation, Alpha Generation tüketicileriyle çevrimiçi bağlantı kurmak için Roblox ile üç temalı, parkurlu sanal bir Happy Nation merkezi oluşturmak için iş birliği yapıyor.

Şirket, üç parkuru da tamamlayan her Roblox oyuncusu için 31 Temmuz’a kadar ‘’Herkes İçin İç Çamaşırı’’na 10.500’e kadar bir çift iç çamaşırı bağışlayacağını söyledi. Oyuncular, markanın merkezinde görüntülenen canlı sayacı kullanarak etkilerini takip edebilirler.

Bir parkuru tamamlayan oyuncular için sanal bir alışveriş çantası bulunmakta. Ayrıca markanın kapsül koleksiyonuna göz atabilir, fotoğraf kabinine gidebilir, açık hava oturma alanında dinlenebilir veya üç parkurun hepsini tamamlayan kullanıcıları gösteren Wall of Happy’yi ziyaret edebilirler.

Happy Nation’ın Roblox merkezinin açılışı, nisan ayındaki lansmanının hemen ardından gerçekleşti. Happy Nation’ın kıyafetleri 8 ila 13 yaş arası çocuklar için üretilen yüzme, iç giyim ve spor giyim kategorilerinde beden ve cinsiyetten bağımsız giysiler içeriyor. Marka yalnızca çevrim içi olarak mevcut ve Happy Nation’ın ilk metaverse deneyimi, çocuklara çok zaman harcadıkları görünen Roblox ile ulaşmayı amaçlamakta.

Happy Nation, Roblox varlığını oluşturmak için bir çocuk teknoloji geliştirme şirketi olan Super Awesome’den yararlandı. Her parkurun teması, çevresel sürdürülebilirlik, hayırseverlik ve toplum ilişkileri üzerine kuruldu.

Happy Nation’ın Yaratıcı Başkan Yardımcısı Susan Anderson “Happy Nation markası, ebeveynleri göz önünde bulundurularak Gen Alfa’nın ihtiyaç ve değerlerini yansıtmak için piyasaya sürüldü. Şimdiye kadarki en teknoloji meraklısı nesil olarak onları zamanlarını geçirmeyi seçtikleri dijital alanda, Metaverse’de Happy Nation ile tanıştırmak istedik.” dedi.

Markalar için Roblox, gençler ile etkileşim kurma ve dijital ürünler satarak kar elde etme fırsatı sunuyor ancak genç tüketicilerin meta veriye ne kadar ilgi duyduğu ileride görülecek. Bir Vice Media Group ve Razorfish anketinde, Gen Z katılımcılarının üçte birinin markaların meta veri tabanında sanal mağazalar geliştirmesini istediği bulunurken Nisan ayında yayınlanan bir Piper Sandler anketinde ise Gen Z katılımcılarının %48’inin metaverse’den emin olmadığını veya ilgilenmediğini ortaya koydu.

Happy Nation, markalardan çeşitlilik ve kapsayıcılık isteyen genç tüketicilere hitap etmek için diğer markalara katılsa da ana şirketi uzun süredir bu niteliklerden yoksun olduğu için eleştirildi ve şimdi imajını yenilemeye çalışıyor. Şirket, Happy Nation’ı kurmanın yanı sıra  Victoria’s Secret’s Love Cloud koleksiyonunu da şubat ayında piyasaya sürdü.

Nazlican Vatansever

Dijitalin sonsuz denizinde yerini ve yönünü arayan; kaybolmaya, kendini bulmaya yakın eczacı adayı. Alanların, sınırların varlığına inanmaması, her daldan farklı meyveler aşırıp tatlarını deneyimlemesi için yeterli. Nazlıcan'ın Dijitaliyidir için sloganı " Dijital, sen iyiysen iyidir."

Bir yanıt yazın