YouTube Beklenen “Düzeltmeler” Özelliğini Yayımladı

Gamze Kılıç

YouTube, kullanıcılara YouTube kliplerine güncelleme notları eklemenin bir yolunu sağlayacak yeni bir öge ekledi. Bu, sizi daha küçük bir değişiklik veya düzeltme uğruna tüm bir videoyu yeniden yüklemek zorunda kalmaktan kurtarabilir.

Corrections (Düzeltmeler) olarak adlandırılan yeni özellik, bir klibe bir düzeltme notunun ne zaman ve nerede eklendiğini bildirmek için video oynatmada bir bilgi kartı gösterecek.

YouTube‘un konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Şimdiye kadar, bir içerik oluşturucu mevcut bir yüklemedeki bir hatayı düzeltmek veya artık doğru olmayan bilgilere güncelleme sağlamak için videoyu düzenleyip ve yeniden yükleyebilirdi ama bu video etkileşimlerinin kaybolmasına neden oluyordu. Bunun haricinde seçenekleri açıklamaya bir not eklemek, hatayı bildiren yorumlara yanıt vermek, bir yorumu sabitlemek veya hiçbir şey yapmamakla sınırlıydı. Düzeltmelerin kullanıma sunulmasıyla birlikte, içerik oluşturucular önceden yayınlanmış videolarının açıklamalarındaki düzeltmelere ve açıklamalara dikkat çekebilecekler.”

Düzeltmelerin işkeyişi

Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi Düzeltmeler bilgi kartı, klipteki ilk düzeltmenin zaman damgasında oynatma penceresinin sağ üst köşesinde görünecek. Bilgi kartına tıklamak, video açıklamasını genişletecek ve burada içerik oluşturucu, değişikliğe dayalı olarak yazılı bir düzeltme veya açıklama sunabilecek.

Bu işlevin bir sonucu olarak videolarınızı genel olarak değiştiremezsiniz, daha çok video kliplerinizdeki daha küçük hataları ve hataları açıklamak için ek bir not özelliği.

Ancak YouTube’un açıkladığı gibi, bu özellik içerik oluşturucuları kliplerini yeniden yüklemek zorunda kalmaktan kurtarabilir ve uygulamada paylaşılan haberlerle ilgili zamanında ve gelişen videolara önemli bağlam eklemede özellikle büyük bir yardımcı olabilir.

İçerik oluşturucular, izleyicileri aynı konudaki daha yeni kliplere yönlendirme seçeneğini de kullanabilir. Bu nedenle, örneğin belirli bir uygulama veya cihaz hakkında popüler bir eğitim videosu yayınladıysanız, o zamandan beri güncellendiğine dair bir not ekleyebilir ve burada, kullanıcıları konuyla ilgili daha yeni videonuza da yönlendirebilirsiniz.

YouTube sürecinizde çeşitli işlevleri kolaylaştırabilecek, nispeten küçük ama potansiyel olarak değerli bir eklenti.

Video Düzeltmeleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz . 

Yorum bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.