/

LinkedIn Yeni “İşletme Yöneticisi” Platformunu Faaliyete Geçirdi

Linkedin logo with the slogan connect to pprtunity under it.

LinkedIn, pazarlamacıların olası satış yaratma ve marka oluşturma girişimlerini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak B2B uyumlu yeni bir Business Manager panosu, LinkedIn yerel danışmanlığı ve güncellenmiş CRM ve API entegrasyonları dahil olmak üzere bazı yeni araçlar ekledi.

En önemli güncelleme; kişiler, hesaplar, sayfalar ve bunlarla ilişkili pazarlama süreçlerini yönetmek için merkezi bir gösterge tablosu sağlayan “İşletme Yöneticisi Platformu” oldu. Bu platform tüm LinkedIn ticari faaliyetleriniz için basitleştirilmiş bir yönetim platformu sağlamış olacak. Ayrıca eşleşen kitlelerin yanı sıra ortakları, reklam hesapları ve şirket sayfalarını yönetmek için özel sekmeler de içerir.

Asıl fikir, temel marka yönetimi araçlarıyla işletmeleri cezbederek daha fazla pazarlamacının bir Sales Navigator aboneliğine kaydolmasını sağlamaktır. Bu özellik LinkedIn’in ücretli Sales Navigator aracının zayıflatılmış bir sürümüdür. Ancak temel formda bile burada çeşitli LinkedIn etkinliklerinizin tümünü tek bir alandan, daha merkezi bir şekilde yönetme kapasitesine sahip bazı kullanışlı araçlar bulabileceksiniz.

Bundan daha da ileri gitmek isteyen markalar için LinkedIn, akademik araştırmalara ve birinci parti verilere dayalı özel pazarlama ve marka oluşturma tavsiyesi sağlayacak olan “B2B Edge” adlı yeni bir danışmanlık hizmetini de başlattı.

Bu yeni hizmet, segmentasyonu, hedeflemeyi ve pazar konumunu iyileştirmenin yanı sıra medya yatırımlarını en uygun hale getirmek için kaynak ve bilgi sağlayacak. Oracle’dan Sas’a ve Workhuman’a kadar, B2B’deki saygın kurumsal markalardan bazılarının marka ve performans reklamcılığının birlikte en etkili pazarlama kampanyalarını nasıl ürettiğini görmelerini sağlıyoruz.

Tabii ki asıl fayda, bu danışmanlığın LinkedIn’in kendisine ait olması ve işletilmesi olacak; bu da LinkedIn’in içgörü ve platform bilgisinde önemli kazançlar sağlayacak. Bu özellik, şüphesiz birçok marka için hoş bir yardım seçeneği olacaktır.

Son olarak LinkedIn ayrıca güncellenmiş yeni içeriğine ve pazarlama API’larına erişimi genişletirken aynı zamanda yeni bir CRM veri doğrulama özelliği ve Gong ile entegrasyon da sunuyor.

830 milyondan fazla üyemiz tarafından desteklenen Sales Navigator, potansiyel müşteriler ve hesaplar hakkında gerçek zamanlı bilgiler sağlıyor. En yeni CRM özelliklerimizle satış ekipleriniz CRM’lerindeki verilerin güncel olduğunu kolayca doğrulayabilir. Gong ile yeni entegrasyonumuz bir alıcıyla telefon görüşmesi sırasında, geri bildirim döngüsünü mümkün olduğunca kolaylaştırmaktadır. Böylece satış ekibiniz alıcıların istediği güvenilir danışman olabilir.

Nazlican Vatansever

Dijitalin sonsuz denizinde yerini ve yönünü arayan; kaybolmaya, kendini bulmaya yakın eczacı adayı. Alanların, sınırların varlığına inanmaması, her daldan farklı meyveler aşırıp tatlarını deneyimlemesi için yeterli. Nazlıcan'ın Dijitaliyidir için sloganı " Dijital, sen iyiysen iyidir."

Bir yanıt yazın