Uber Eats Dağıtım Ağını Genişletiyor!

Uber’in yemek dağıtım kolu olan Uber Eats ile şehir fark etmeksizin evinize yemek sipariş edebiliyorsunuz. ABD’de başlayan bu uygulama Alaska ve Hawaii eyaletlerini kapsamıyor.

Bu yeni özellik sayesinde Uber Eats yeni müşteriler çekmeyi ve mevcut müşterilerine daha fazla hizmet sunmayı hedefliyor. Uber Eats temsilcisi, “Kullanıcıların ülke genelinde en sevdiği yiyecekleri söylemesi, her şeye erişimleri olması ve satıcıların işlerini büyütmelerine yardımcı olacak yeni bir platform olmayı hedefliyoruz.” dedi. Aynı zamanda ülke çapındaki bu dağıtım, müşteriler ve satıcılar tarafından da istenmiş.

Uber ülke çaplı dağıtımlarını FedEx ile ortak bir şekilde sağlıyor. Ürünler 3 ile 5 iş günü arasında müşterilere ulaşabiliyor. Şu an ABD’de 15 farklı restoran, listeli bir şekilde hizmet ediyor. Kesin bir tarih olmasa da bu sayının artacağından şüphe yok.

Uber Eats uygulaması

Uber eats uygulamasının ana ekranında müşteriler “ülke çaplı dağıtım” sekmesine girip sipariş oluşturuyor. Restorandan yapılan siparişten sonra ise FedEx müşterilere mail yoluyla ne zaman teslim alacaklarını bildiriyor. Ürünlerini bu listede yayımlamak isteyen satıcılar ise muhasebe müdürlerine bilgi verip ürünlerini ülke çapında satabiliyor.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın