//

UBER, Esrar Dağıtım Pazarına giriyor

Yolculuk uygulaması Uber, Kanada, Ontario’daki kullanıcıların kendi pazarında esrar perakendecisi Tokyo Smoke’u listeledikten sonra Uber Eats uygulamasına esrar siparişleri verebileceklerini duyurdu . Şirket, yasallığı daha net hale getirildiğinde ABD’de esrar dağıtımını genişletmeyi düşüneceğini söylemişti.

Bir şirket sözcüsü, Uber Technologies Inc’in Ontario, Kanada’daki kullanıcıların Uber Eats uygulaması üzerinden esrar siparişi vermelerine izin vereceğini ve bu sayede araç çağırma devinin hızla büyüyen iş dünyasına adım attığını belirtti. 

Halihazırda Eats birimi aracılığıyla likör dağıtımı yapan Uber, bir süredir gözünü büyüyen kenevir pazarına dikmiş durumda. CEO’su Dara Khosrowshahi Nisan ayında medyaya verdiği demeçte , şirketin ABD’de yasal düzenlemeler olduğunda esrar teslim etmeyi düşüneceğini söyledi .

Kanada’nın eğlence amaçlı esrarı yasallaştırmasının üzerinden üç yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen, ülke, yasadışı üreticilerin hala toplam yıllık satışların büyük bir bölümünü kontrol ettiği, hasta esrar pazarını düzeltmeye çalışıyor.

Uber Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ortaklığın Kanadalı yetişkinlerin güvenli, yasal esrar satın almasına yardımcı olacağını ve ulusal olarak tüm tıbbi olmayan esrar satışlarının %40’ından fazlasını oluşturan yeraltı yasadışı pazarıyla mücadeleye yardımcı olacağını söyledi.

Küresel kenevir stokları takipçisi MJ ETF %2 yükselirken, Uber’in hisseleri borsada %1.2 artarak 44.78 $ oldu.

Bir yanıt yazın