//

Reddit, yeni gerçek zamanlı özellikleri kullanıma sundu

Reddit, oylama ve yorum sayısı animasyonları, yazma göstergeleri, okuma göstergeleri ve yeni yorum göstergeleri dahil olmak üzere birçok yeni gerçek zamanlı özelliği kullanıma sunuyor. Yeni özellikler bugünden itibaren Reddit’in masaüstü, iOS ve Android uygulamalarında küresel olarak kullanıma sunuluyor.

Bu son güncellemeyle Reddit, kullanıcıların artık oy sayıları gerçek zamanlı olarak arttıkça veya azaldıkça dinamik animasyonlar göreceği için oylamanın gönderilerde ve yayınlarda statik bir sayı olmayacağını söylüyor. Benzer şekilde, gönderilerdeki yorum numarası da yeni yorumlar gönderildikçe canlandırılacak.

Yeni yazma göstergesi, kullanıcılara aktif olarak kaç kişinin daha yazdığını gösterecek. Gösterge, yorum penceresinde gösterilen anonim bir avatar sayısı aracılığıyla gösterilecek. Reddit, yazan kişilerin kullanıcı adlarının gösterilmeyeceğini belirtiyor. Özelliğin amacı, kullanıcıların içerikle daha sık etkileşim kurmasını sağlamak. Yeni okuma göstergesi de benzer şekilde çalışıyor ve iki veya daha fazla kişinin bir gönderiyi okuduğunu kullanıcılara gösterecek.

Kullanıcılar artık bir gönderiyi görüntülerken yeni yorumların ne zaman gönderildiğini de görebilecekler. Bir kullanıcı yeni yorum göstergesine tıkladığında, yorumlar yeniye göre sıralanacak ve canlı yorumları gerçek zamanlı olarak vurgulayacak.

Bu özellikler Reddit genelinde etkileşimi artırmayı amaçlıyor. Aklınıza gelen ilk soru: “Redditorlar, diğer redditorların aynı içeriği görüntülediğini biliyorlarsa, kullanıcıların katkıda bulunma olasılıkları daha yüksek olacak mı?”… Cevabı: evet. Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratıyor ve Reddit’i zengin medya ve gerçek zamanlı yeteneklerle etkileşime giren bir platform haline getiriyor.

Yeni kamera özellikleri, kayıt hızlarını değiştirme ve bir zamanlayıcı ayarlama seçeneğini içeriyor. Kullanıcılar artık videoları yatay, dikey modda ve dolguda yükleyebilir, ayrıca birden fazla klibi ayarlayabilir ve kırpabilir. Şirket ayrıca metin etiketleri, bir çizim aracı ve filtreler içeren yeni bir düzenleme ekranı ekliyor. Kullanıcılar ayrıca doğrudan düzenleme ekranında seslendirme ekleme veya ses seviyesini ayarlama seçeneğine de sahip.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın