//

Twitter, Yeni Görsel Geliştirme Seçenekleri Ekliyor

Son birkaç aydır süren testler sonlandırılıyor. Şimdi Twitter, güncellenmiş görsel özelleştirme ve düzenleme araçlarını daha fazla kullanıcıya sunuyor.

@WFBrother tarafından yayınlanan bu bildirimde görebileceğiniz gibi, Twitter, kullanıcıların yüklediğiniz videolara ve resimlere “çıkartmalar, metinler, kırpmalar ve daha fazlasını” eklemelerini ve ardından bunları potansiyel olarak tweet’lerinize eklemelerini sağlayacak yeni görsel geliştirme araçları ekliyor. Amaç onlara feed’de daha fazla varlık ve yaratıcı yetenek kazandırmak.

Bu test ilk olarak Eylül ayında başlamış fakat o aşamada halka açıklanmamıştı, ancak şimdi kullanıcılar Twitter uygulamalarında yeni seçenekleri görmeye başlıyor.

Burada görebileceğiniz gibi güncelleme, tweet görselleriniz için daha akıcı ve diğer uygulamalardaki görsel düzenleme araçlarına daha uyumlu görünen yeni bir kullanıcı arayüzü eklerken ek seçenekler de sunuyor.

@WFBrother, karşılaştırma için mevcut görsel düzenleyicinin (solda) ve yeni biçimin bu resimlerini yan yana yayınladı.

Twitter, bu geliştirmelerde daha önce satın aldığı Fleets’in temel görsel öğelerini aldı ve bunları tweetlenen resimlerinizde tam ekran görsel görüntüler oluşturmanın daha fazla yolunu sağlayan bu yeni kullanıcı arayüzüne ekledi.

Aytunç Taylan

Yaratıcılığın, marka yönetiminde her zaman en önemli başlık olduğuna inanan, yazılım sürecini sevmeyip içgörülerin dünyasını tercih eden istatistikçi bir marka stratejisti.
Aytunç’un dijitaliyidir için sloganı “dijital yaratıcılıkla birlikte iyidir.” oldu.

Bir yanıt yazın