//

Google, çocukların resimlerini arama sonuçlarından kaldırmayı kolaylaştırıyor

576643

Google artık 18 yaşın altındaki herkesin (veya ebeveyni, vasisi), resimlerinin Google Arama sonuçlarından kaldırılmasını talep etmesine izin veriyor. Şirket, kaldırma talebinin, resmin artık Google Görseller sekmesinde veya Google Arama’daki herhangi bir özellikte küçük resim olarak görünmesini sonlandıracağını söyledi .

Bu, Google Arama’dan resimleri kaldırma işlemini kolaylaştırabilir ve çevrimiçi itibar yönetimi şirketleri bundan yararlanabilir. İçeriği Google Arama’dan kaldırmak için daha fazla ve daha hızlı yöntemlere sahip olmak, özellikle itibar yönetimine odaklanan SEO firmaları tarafından memnuniyetle karşılanmalı.

Peki sistem nasıl çalışır? 18 yaşın altında olduğunuzu ve Google sonuçlarından kaldırılmasını istediğiniz bir resminiz olduğunu varsayarak, bu resimleri kaldırma adımları aşağıda verilmiş durumda. Artık siz veya ebeveyniniz/vasiniz veya yetkili temsilciniz (belki bir çevrimiçi itibar yönetimi firması) Google’ın açıkladığı şu adımları takip edebilir.

  1. Talep formunu kullanırken sağlamanız gereken bilgileri anlamak için bu yeni politikanın yardım sayfasını ziyaret edin .
  2. Bu destek bağlantısındaki formu kullanarak kaldırma isteğinizi başlatın . 
  3. Sonuçlarda görünen görüntüleri bildirmek için formu doldurun. Formda, aşağıdaki gibi bilgileri ekleyin: 
    1. Kaldırılmasını istediğiniz herhangi bir resmin resim URL’leri
    2. Resimleri içeren tüm arama sonuçları sayfalarının URL’leri
    3. Görüntüleri ortaya çıkaran arama sorgusu terimleri.
  4. Siz talebi gönderdikten sonra ekiplerimiz talebi inceleyecek ve kaldırma gereksinimlerini karşıladığını doğrulamamız gerekebilecek ek bilgiler için sizinle iletişime geçecektir. Gereksinimleri karşılıyorsa, resmi indirdikten sonra sizi bilgilendireceğiz.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın