///

TikTok’tan Reklam Pazarını Kızıştıracak Hamle: Yeni ve Zengin Ses Havuzu

Bilindiği gibi TikTok aslında ses iskeleti üzerine kurulu bir uygulama. TikTok’tan sesi çıkarın, geriye kayda değer pek bir şey kalmayacaktır. Bunun farkında olan uygulama reklamlarda seslerin kapatılması sorununa çözüm arıyor. Çünkü bu sandığınızdan çok daha büyük bir pazarlama sorunu!

TikTok’a göre , kullanıcılarının %88’i sesin uygulama içi deneyim için gerekli olduğunu düşünüyor ve %73’ü eğer bir reklamda ses varsa durup sesli reklamlara bakma olasılığının daha yüksek olduğunu belirtiyor. Bu da onu marka içerik kampanyaları için önemli bir husus haline getiriyor. Fakat bu %73 reklamları kısık sesle geçen veya bekleyen kitlenin de ta kendisi. TikTok mühendisleri de bu durumda kullanıcıya daha iyi sesler sunmanın bir çıkış yolu olacağını düşünüyor.

Ve şimdi, TikTok , promosyonlara eşlik edecek özel müzik ve efektleri kolaylaştırmak için pazarlama ortağı programını genişleterek markaların ses deneyimine yönelmesine yardımcı olmak istiyor .

TikTok tarafından yapılan açıklama şöyle::

“ Markaların TikTok için sağlam stratejiler oluşturmasına yardımcı olabilecek altı sertifikalı Ses Ortağı sunuyoruz. Gelişmekte olan sanatçılardan ve birinci sınıf müzik evlerinden alınan 150.000’den fazla önceden temizlenmiş, telifsiz parçadan oluşan bir havuz olan Ticari Müzik Kitaplığımıza ek olarak, markaları benzersiz potansiyelden yararlanmalarına yardımcı olabilecek güvenilir ortaklarla bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz .”

TikTok’un yeni ses ortakları, ‘Özel Ses’ ve ‘Abonelik Sesi’ olmak üzere iki alt uzmanlık alanında çözümler sunacak.

KARM, MassiveMusic ve The Elements dahil olmak üzere Özel Ses ortakları, platformun video kampanyaları hashtag’i için ses oluşturma uzmanlığıyla topluluk katılımını artırmayı amaçlayan özel parçalar oluşturabilecekler.

Bu arada Abonelik Ses ortakları, aylık, yıllık veya proje tabanlı lisans planları aracılığıyla ‘esnek müzik teklifleri’ sunacak. Bu kategorideki ortaklar arasında Epidemic Sound, SongTradr ve UnitedMasters gibi dikkat çeken firmalar bulunmakta.

TikTok pazarlama ortakları

TikTok, #AySauceChallenge ile kendi markalı trendini ateşleyen çevrimiçi moda perakendecisi ASOS da dahil olmak üzere birçok markanın sağlam kampanyalardan güçlü sonuçlar elde ettiğini söylüyor .

“Küresel olarak, Markalı Hashtag Challenge Plus, yalnızca altı günde, oluşturulan 488.000 video ve 167.000 kullanıcının katılımıyla 1,2 milyardan fazla video görüntüleme kaydetti. ASOS ayrıca, marka bilinirliğinde %25’lik bir artış elde ettiğini tespit eden kampanya için bir Brand Lift Çalışması görevlendirdi. ”

Platformun yaratıcı, işbirlikçi doğası, bu tür bir yaklaşımla mükemmel bir şekilde uyumlu ve TikTok topluluğunu daha yıkıcı kampanyaların aksine promosyona katılmaya davet ediyor.

Bu güzel geliştirme eğer doğru kullanılmazsa beraberinde büyük bir riski de getirebilir. Bu kampanyaları bir uzman aracılığı ile değil kendiniz planlamaya kalkarsanız ve aslında işin sonunda yanlış sesi kullanarak kendi trendinizi yaratma girişiminde bulunursanız, bu markanızın hem uygulama içinde hem de dışında sert şekilde eleştirilmesine kadar ilerleyebilir.

Bu, yanlış adımlardan kaçınmaya yardımcı olmak için platform uzmanlıklarını kullanan ve aynı zamanda önemli trendleri de takip ederek çalışan dijital pazarlama uzmanlarını tercih edin.

TikTok’un Pazarlama Ortağı Programı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

Bir yanıt yazın