//

En İyi 10 SMS Pazarlama Aracı

İşletmenizi ve olağanüstü ürün ve hizmetlerini görücüye çıkarıyorsanız onu gözler önüne sermek için biraz yardıma ihtiyacınız olacak. Birçok şirketin otomatik e-posta pazarlama kampanyalarına güvendiğini hepimiz bilsek de, e-posta açma oranlarının genellikle o kadar yüksek olmadığını bilmiyor olabilirsiniz. Aslında Mailchimp , ortalama açılma oranının sadece %21,33 olduğunu bildiriyor. Bu verinin biraz şişirilmiş olduğunu düşünmüyor değiliz.

Bununla birlikte, iyi haber şu ki, müşterilerinizin e-posta gelen kutuları özel teklifler, indirimler ve harekete geçirici mesajlarla doluyken belki onları görmezden gelir fakat SMS mesajlarını görmezden gelmezler.

E-postadaki düşün orana karşılık SMS mesajları alıcıların ortalama %99’u tarafından açılır. Bu müthiş yüksek bir oran. Ayrıca, bu SMS’lerin yaklaşık %97’si teslimattan sonraki 15 dakika içinde okunmaktadır. Bu da harika bir oran.

Etkileyici, değil mi?

Pazarlama kampanyalarınızın bir şekilde görülmesini sağlamak istiyorsanız, SMS pazarlamasına gitmek şu an görülen o ki en hızlı ve en etkili yöntem.

Ancak piyasada o kadar çok SMS pazarlama uygulaması var ki; hangisini kullanacağınız konusunda kafanızın karıştığını biliyoruz.

Aşağıda, işletmeniz için en iyi SMS pazarlama araçlarından bazılarının ayrıntılarını veriyoruz. Belki de kafa karışıklığınızı gidermek için bir önemli adım olabilir bu.

Ama Önce Bilmemiz Gereken; SMS Pazarlama Nedir?

İşletmeler için SMS Pazarlama Araçları

Basitçe söylemek gerekirse, müşterilere kısa mesaj veya “SMS” ile ulaşmanın bir yoludur. Tipik olarak işletme sahipleri, müşterilere yaklaşan kampanyaları, indirimleri, özel teklifleri, büyük haberleri, ürün lansmanları vb. hakkında bilgi vermek için SMS pazarlamasını kullanır.

SMS pazarlaması ile hedeflenen:

 • Müşterilere kişiselleştirilmiş kampanyalar dahil olmak üzere toplu mesajlar göndermek

Doğruca hedefe ulaşmak için yapılması gereken:

 • Ne zaman ve ne sıklıkta mesaj göndereceğinize karar vermek
 • Mesajlarınızı müşterilerinizin alışveriş ve görüntüleme alışkanlıklarına göre şekillendirmek

Artık “ne”ye sahip olduğunuzu bildiğinize göre, “nasıl” kısmına biraz daha yakından bakalım .

SMS Pazarlama Ne Kadar Etkili?

SMS açılma oranlarının yüksek olduğunu biliyoruz, ancak kendimize sormamız gereken asıl soru şu ki, bunlar gerçekten herhangi bir şeye yol açıyor mu?

İşte öğrendiklerimiz:

 • Küresel teknoloji şirketi Campaign Monitor , e-posta açılma oranlarının ideal olarak %15-25 civarında olması gerektiğini ve ortalama tıklama oranının yaklaşık %2,5 olması gerektiğini söylüyor.
 • Buna karşılık, burada istatistikler çılgınca değişiklik gösterse de, SMS için ortalama tıklama oranının %5-10 arasında bir yerlerde olduğunu söylemek mümkün.
 • Sadece bu değil, şunu da akılda tutmakta fayda var:

Bu rakamları görmezden gelmek zor. Aslında rakamlar, SMS pazarlamasının neden sadece etkili değil, aynı zamanda müşteriler tarafından sıklıkla beklendiğini mükemmel bir şekilde gösteriyor .

Bununla birlikte, daha küçük kuruluşlar için en iyi SMS pazarlama araçlarından bazılarını şimdi beraber keşfedeceğiz. Tabii ki, daha büyük işletmeler için uygun tonlarca SMS pazarlama platformu var, ancak küçük ve orta ölçekli işletmeniz için bir şeyler arıyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Daha spesifik olarak, birazdan şu aşağıdaki en iyi SMS pazarlama araçlarına yakından bakacağız:

 • Twilio
 • TextMagic
 • SimpleTexting
 • Klaviyo
 • BirdEye
 • Attentive
 • Community
 • Drip
 • HeyMarket
 • EZtexting

Hemen atlayalım!

En İyi 10 En İyi SMS Pazarlama Aracı

En İyi SMS Pazarlama Aracı #1: Twilio

Twilio SMS Pazarlama Araçları

Twilio , iyi değerlendirilmiş bir bulut tabanlı pazarlama platformudur. Tek odak noktası yalnızca SMS pazarlaması değil, müşterilerinizle etkileşim kurmak için WhatsApp, video, ses ve e-posta gibi diğer pazarlama kanallarını da sunuyor.

Bununla birlikte, Twilio, yüksek kaliteli bir SMS pazarlama aracı arayan herhangi bir işletme için heyecan verici bir seçenektir. Netflix, Airbnb ve Uber gibi büyük şirketler tarafından kullanılan daha küçük organizasyonlar için de kullanışlı hizmetler sunuyor.

Twilio ile 180 ülkedeki müşterilere SMS ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Twilio, müşterilere ve/veya çalışanlara bildirimler göndermenize olanak tanır – örneğin, satın alma ve nakliye onayları ile özel teklifler içeren zamana duyarlı mesajlar-. Ayrıca güvenli SMS kanalları aracılığıyla müşterilerle iletişim kurabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.

Twilio’ya genellikle boş tuval denir, yani API yetenekleri sizin veya geliştiricinizin özel bir çözüm oluşturabileceği anlamına gelir. Emin olun yazılımcınız bunu sevecek. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için dezavantaj, Twilio’nun platformunun gerçekten yeni başlayanlara yönelik olmamasıdır. Bu nedenle, zaten biraz arka plan bilginiz yoksa, kafa karıştırıcı bulabilirsiniz.

Bununla birlikte, Twilio’yu geliştirici olmadan da kullanabilirsiniz. Kaydolduğunuzda, bir geliştirici olup olmadığınız sorulur ve yanıt kısa bir “hayır” ise, SMS göndermek ve almak için Twilio hesabınızı Zapier’e (veya seçtiğiniz başka bir otomasyon servisine) bağlamanız yeterlidir. Göreceli kolaylık sağlar.

Zapier planları 0 dolardan başlayıp ayda 19,99 dolara ve hatta daha büyük şirketler için ayda 599 dolara yükselir. Elbette bu potansiyel olarak ek maliyet anlamına gelir, iyi düşünerek karar vermekte fayda var. Bununla birlikte, ücretsiz programı size ayda 100 görev verir. Zapier bu görevleri “Zap” olarak adlandırır.

Twilio’nun fiyatlandırma paketleri oldukça şeffaf. 0,0075$’dan başlayan kısa mesajlarla, kullandıkça öde veya resimli mesaj göndermek için 0,0021$’dan başlayan fiyatlarla ödeme yapabilirsiniz. Alternatif olarak, büyüdükçe toplu indirimler de vardır; ancak bunlar, siz 20 milyon mesaj sınırını geçene kadar devreye girmez.

SMS kampanyalarınızın etkinliğini test etmek için Twilio’nun Mesajlaşma Öngörülerini kullanabilirsiniz. Bu, mesajlaşmanın teslim başarısı, tek seferlik şifre dönüşümleri, hatalar ve yanıtlar hakkında gerçek zamanlı analizleri ve raporları göreceğiniz bir kontrol panelidir.

Hepsinden iyisi ise, Twilio’nun Twilio Startups adlı yeni başlayanlara yönelik benzersiz bir programı olması; ancak, bu hizmet ince ayar yapıldığı için şu anda duraklatılmış durumda. Fakat, kriter testini geçerseniz katılmaya ilgi duyabilirsiniz, bu nedenle bunu beklemeye değer olabilir.

TWİLİO’YA BURADAN GÖZ ATIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #2: TextMagic

TextMagic SMS Pazarlama Araçları

TextMagic, işletmelerin metin bildirimlerini, onayları, uyarıları ve SMS pazarlama kampanyalarını kolaylıkla bağlamasına ve göndermesine olanak tanır.

İyi gözden geçirilmiş; kullanım kolaylığı, sezgisel arayüz, şeffaf fiyatlar ve hızlı çalışmayı seven kullanıcılar TextMagic’i sevecektir.

TextMagic, daha küçük operasyonlar da dahil olmak üzere birçok farklı türde işletme ve kuruluş tarafından kullanılır. Bunlara sigorta acenteleri, bir eğitim işe alım şirketi, bir otomotiv şirketi dahildir.

TextMagic ayrıca Zapier ile bütünleşir ve şunları yapabilmek de dahil olmak üzere çeşitli heyecan verici özelliklerle birlikte gelir:

 • Müşterilere SMS mesajları gönderin ve iki yönlü SMS sohbetini kullanın
 • Tüm kişilerinizi TextMagic hesabınıza ekleyin. Bunu manuel olarak yapabilir veya bir Excel CSV dosyası aracılığıyla içe aktarabilirsiniz.
 • TextMagic kullanarak e-postaları SMS’e dönüştürün

Çoğu SMS pazarlama aracı gibi, TextMagic de mesajları, uyarıları ve kampanyaları planlamanıza olanak tanır. Ayrıca, canlı teslim raporları, aylık e-posta raporları ve kampanya başarı raporları sağlayan TextMagic’in izleme ve raporlama özellikleriyle etkinliklerini test edebilirsiniz.

Fiyatlarının anlaşılması kolaydır ve metin başına 0,04 ABD dolarından başlar. Burada olumlu olanlardan biri, kredi kartı veya hesap ücreti gerektirmeyen 30 günlük cömert bir ücretsiz denemedir. Sadece bir hesap açın, ön ödemeli kredi ödemenizi yükleyin (10-10.000 $’dan başlayan) ve yalnızca mesaj gönderdiğinizde ödeme yapın. Ayrıca her bir kampanyanın veya iletişimin ne kadara mal olduğunu göndermeden önce görebilirsiniz, böylece kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız.

TextMagic, Twilio’dan daha küçük bir platform, ancak 100.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

TEXTMAGİC’İ BURADAN KONTROL EDİN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #3: SimpleTexting

SimpleTexting SMS Pazarlama Araçları

SimpleTexting sezgisel bir arayüze sahiptir ve kullanım kolaylığı, hızlı bir müşteri hizmetleri, uygun fiyatlar ve otomatik mesaj işlevlerini seven müşteriler tarafından tercih edilmekte.

SimpleTexting, Starbucks, Marriott, Samsung ve Stanford Üniversitesi gibi bazı büyük isimler tarafından da kullanılmaktadır. Ancak onlar ısrarla, “Herkese Uygun Fiyatlandırma” ya sahip olduklarını vurgulamak istiyorlar .

Rakipleri gibi SimpleTexting de SMS kullanarak etkili pazarlama kampanyaları yürütmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

Ana özellikleri şunları içerir:

 • İki yönlü gerçek zamanlı mesajlaşma
 • Zamanlanmış metinler
 • Damla besleme kampanyalarında günler, haftalar ve aylar boyunca kademeli olarak ayarlanabilen otomatik yanıtlayıcı metinleri
 • Kitleyle ilgili daha fazla kampanyayı etkinleştirmek için iletişim segmentasyonu
 • Mevcut kişileri SMS listelerinize ekleme
 • Abonelerinizin veya müşterilerinizin ne düşündüğünü öğrenmek için SMS yoluyla anketler veya anketler düzenleme

Satın almadan önce denemek isterseniz, kredi kartı gerektirmeyen 14 günlük ücretsiz deneme var. Bu, SimpleTexting’in size uygun olup olmadığını görmek için 50 metin mesajından oluşan bir test çalıştırmasını içerir.

SimpleTexting ayrıca Zapier ve işinizi yönetmek için kullanacağınız diğer uygulamalarla da entegre olur; Instagram, Mailchimp, WordPress veya Shopify ( Shopify Review ) dahil.

İlk başta küçük bir paketle başlamak mantıklı. Mesela 500 kredi için aylık 25 dolardan başlayan aylık bir planda ücretlendirilirsiniz. Sonrasında ise ne kadar çok mesaj gönderirseniz fiyatlar o kadar artar.

SİMPLETEXTİNG’E BURADAN GÖZ ATIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #4: Klaviyo

Klaviyo SMS Pazarlama Araçları

Klaviyo, diğer önde gelen pazarlama araçlarıyla aynı ligde olan, iyi bilinen ve sıklıkla geliştiriciler tarafından iyi bahsedilen bir başka SMS pazarlama aracı.

Hem küçük hem de büyük işletmeler tarafından kullanılan Klaviyo, küçük girişimcilerden büyük işletmelere kadar tüm işletme türlerini kapsayan 265.000 işletme müşterisine sahiptir. Ancak farklı olduğu nokta, bunun sadece bir SMS pazarlama aracı olmaması, aynı zamanda e-posta pazarlama işlevi ve web sitesi takibi de sunmasıdır.

SMS pazarlama özelliklerine odaklanan Klaviyo, SMS aracını kullanan işletmelerin ortalama 24 kat yatırım getirisi gördüğünü söylüyor.

Ayrıca Klaviyo kullanıcıları şunları yapabilir:

 • Harekete geçirici mesajlarla mesajları daha iyi kişiselleştirmek için müşteri verilerini senkronize etmek
 • E-posta kampanyaları gibi diğer dijital pazarlama stratejilerinin yanı sıra SMS pazarlama kampanyaları yürütmek. Klayivo’nun bunun nasıl yapılacağına dair öneriler içeren faydalı bir blogu var, ancak her iki iletişim modunu kullanarak onlara ulaşmak istiyorsanız, müşterilerin hem SMS hem de e-posta almayı kabul etmesi gerektiğini vurguluyor.
 • Müşterileriniz, müşteri deneyimini geliştirmek için tercih ettikleri iletişim yöntemini seçebilir.

Raporlama ve analizleri, e-posta ve SMS kampanyalarınızın ne kadar etkili olduğunu ve ürün satışlarınızı en iyi neyin yönlendirdiğini gösterir.

Müşteriler Klaviyo’nun kullanım kolaylığını, müşteri hizmetlerini ve entegrasyonlarını övüyor. Klavio; Shopify, Shopify Plus, Magento, BigCommerce ve WooCommerce dahil olmak üzere bazı büyük isimlerle entegre olur .

Klaviyo fiyatları, yalnızca SMS, yalnızca e-posta veya SMS ve e-posta kampanyaları yürütmenize bağlı olarak değişir . Ayrıca, her ay kaç kişiye kısa mesaj göndermek istediğinize de bağlıdır. Örneğin, 150 kişiye kısa mesaj göndermek isteyen küçük bir şirketseniz, aylık 5 ABD dolarıdır bu rakam. Ayda 1.000 kişiye kadar ve ayda 40 dolar olan bir başka paketi de seçebilirsiniz.

Ancak yeni başlıyorsanız, ücretsiz bir seçenek de var. Sadece bir hesap oluşturun, verilerinizi içe aktarın ve senkronize edin ve ardından Klayivo’nun özelleştirilebilir e-posta şablonları ve SMS form oluşturucuları gibi özelliklerini ücretsiz kullanın. Ayrıca, ücretsiz bir Klaviyo telefon numarası ve ayda 50’ye kadar SMS kişisine kısa mesaj göndermek için kullanabileceğiniz 150’ye kadar SMS mesajı alırsınız.

KLAVİYO’YA BURADAN GÖZ ATIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #5: Birdeye

Birdeye SMS Pazarlama Araçları

Birdeye , bahsi geçen SMS araçlarından bazıları gibi, SMS’in yanı sıra birden fazla dijital pazarlama seçeneği de sunuyor. Bunlara görüntülü sohbet yazılımı, canlı sohbet vb. dahildir. Ancak, bazı incelemeler bize Birdeye’in kurumsal ölçekli kuruluşlar için daha fazla kurulduğunu söylüyor.

Sinir bozucu bir şekilde, Birdeye’nin fiyatlarına önce bilgilerinizi vermeden erişemezsiniz, sinir olmamanız için biz bunu başta yazmayı uygun gördük.

Birdeye ile 10 ila 10.000 kişiye toplu mesaj gönderebilirsiniz ve müşterilerinize markanızla yolculuklarının herhangi bir noktasında SMS gönderebileceğinizi vurgularlar.

Hepsinden iyisi, Birdeye, ister sosyal medya isterse web siteniz olsun, tüm müşteri iletişimlerinizin nereden geldiğine bakılmaksızın yönetilebileceği tek bir merkezi gelen kutusuna erişmenizi sağlar.

Birdeye’nin ayrıca tüm metin mesajlarına gerçek zamanlı analitik verileri sunması bekleniyor, ancak bunun ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir gösterge yok. Bu analiz verileri ulaştığında, gönderilen SMS sayıları ile açılma oranları ile tıklama oranları ve zaman içindeki etkileşimi karşılaştırabileceksiniz.

Genel olarak konuşursak, Birdeye 60.000’den fazla işletme tarafından kullanılan güvenilir bir araç. Yararlı bir şekilde Birdeye’nin web sitesinde bazı ölçülebilir başarı hikayeleri bulduk. Örneğin Sunlight Financial, Birdeye kullanarak Google incelemelerini 6’dan 1.753’e çıkarmış. Benzer hikayeler webde mevcut.

BİRDEYE BURADAN BAKIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #6: Attentive

Attentive ile ilgili ilk dikkat edilmesi gereken şey , potansiyel müşterilere “modern e-ticaret markaları için toplam çevrimiçi gelirin ortalama %18,5’ini” sağladığını söylemesidir .

Attentive’in Urban Outfitters, Supergoop! ve Rebecca Minkoff gibi bazı önemli müşterileri var. Yine de kendisini “4.000’den fazla öncü marka” için bir SMS aracı olarak konumlandırıyor İlginçtir, Supergoop! Attentive SMS pazarlaması sayesinde yatırım getirisini 29 kattan fazla artırdığını duyurmuş durumda. Bu veri doğrulanmış bir veri olduğu için dikkate değer.

Attentive’in SMS aracını kullanarak, hikayenizin her adımında müşterilerle etkileşim kurabilirsiniz. En önemlisi, şunları yapabilirsiniz:

 • Kişiselleştirilmiş ve otomatik mesajlar göndermek
 • Sipariş ve sevkiyat bildirimleri göndermek
 • Web sitenizde sergilenen davranışa göre müşterilerle iki yönlü SMS iletişimi başlatmak. Örneğin, bir SMS abonesi alışveriş sepetine ürün eklediyse ve ardından sepetini terk ederse , geri dönüp satın alma işlemini tamamlamasını isteyen bir SMS mesajı gönderebilirsiniz.

Attentive, ödüllü bir SMS çözümüdür. Inc.com , Attentive’i 2021 En İyi Çalışılacak şirketlerinden biri olarak listeledi .

Attentive hakkındaki incelemeler ayrıca, müşterilerin kurulumun ne kadar kolay olduğunu, müşteri hizmetlerinin ne kadar yararlı ve duyarlı olduğunu ve rekabetçi fiyatlarını beğendiğini söylüyor. Ayrıca basit işe alım süreci ve mükemmel eğitim kaynakları için övgüler alan bir firma.

DİKKATLİ BAKIN BURADA


En İyi SMS Pazarlama Aracı #7: Community

Community , 2019’da SMS pazarına girdi ve şimdiden aralarında altı milyardan fazla mesaj gönderen 28 milyondan fazla üyeye sahip!

Bir yatırımcı olarak Ashton Kutcher’ı ve Jennifer Lopez, Paul McCartney ve Eminem de dahil olmak üzere diğer ünlü müşterileri çektiği için erken bir ün kazandı.

Community, çektiği izleyiciler nedeniyle farklılık gösterir; tam olarak sanatçılar, yaratıcılar, girişimciler, medya şirketleri ve halk figürleri.

Platform, konuşmalarınız aracılığıyla dönüşüm elde edebileceğiniz öncülüyle çalışır. İlginç bir şekilde, Community aracılığıyla gönderilen mesajlar ortalama %59 tıklama oranına ve %95 açılma oranına sahip.

Community, ünlülerin yönlendirdiği bir sohbet odası olarak yola çıkmış olsa da, şimdi küçük ve büyük işletmelere katılıyor, böylece müşterilerle güvenli iki yönlü konuşmalar yoluyla anında etkileşim kurabiliyorlar. Showtime, People ve CNN dahil olmak üzere bazı büyük şirket isimlerini de şimdiden cezbetti.

Kaydolduğunuzda, Community’nin “Lider” dediği kişi olursunuz. Size 10 basamaklı bir numara verilir, ardından sosyal medya, ağızdan ağza, e-posta veya Community kayıt formunu entegre ederek kendinizi tanıtabilirsiniz. Ardından biri sizinle sohbet etmek istediğinde “Üye” oluyor. Size ilk kez mesaj gönderdiklerinde, sizden iletişim bilgilerini girmelerini ve sizin topluluğunuza katılmalarını isteyen kişiselleştirilmiş bir metin alırlar. Ardından, “Üyelerinize” doğrudan mesaj gönderebilir ve kişisel bağlantılar kurabilirsiniz.

Kullanıcılar ayrıca iletişimlerini demografik özelliklere ve ilgi alanlarına göre bölümlere ayırabilir. Ayrıca, yanıt sürenizi hızlandırmaya yardımcı olmak için önceden ayarlanmış standart mesajları kullanarak benzer metinlere yanıt verebilirsiniz. Ardından, elbette, mesajları planlayabilir, metinler, resimler, videolar, GIF’ler gönderebilir ve SMS pazarlama kampanyalarınızın analizlerini görüntüleyebilirsiniz.

Community’nin şu anda yalnızca ABD veya Kanada’da ikamet ediyorsanız ve bir Apple cihazınız varsa kullanılabildiğini belirtmekte fayda var. Bir Android uygulaması yolda, ancak bunun için henüz bir zaman dilimi yok.

Ayrıca, herkes Community kullanmaya uygun değil. Ücretli abonelikler yalnızca belirli sayıda marka ve şirket tarafından kullanılabilir. Markanızın Topluluk ile uyumlu olduğunu düşünüyorsanız, bunu neden ve nasıl kullanacağınızı platforma söylemeniz gerekir ve uygun olup olmadığınız konusunda son sözü Community söyleyecektir.

COMMUNITY’E BURADAN BAKIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #8: Drip

Drip , e-posta ve SMS pazarlamasının, özel raporlama işlevlerinin ve form oluşturmanın bir karışımını sunar.

SMS tekliflerine odaklanan Drip kullanıcıları, indirim kodları, sipariş onayları, terk edilmiş sepet kurtarma işlemleri, tatil promosyonları, zamana duyarlı teklifler, ürün lansmanları ve daha fazlasını içeren otomatik metinler gönderebilir.

Drip, şimdiye kadar sunulan bazı SMS pazarlama araçlarından daha küçük, 30.000’den fazla pazarlamacı onu kullanıyor. Bununla birlikte, daha küçük e-ticaret markaları ile daha belirgin çevrimiçi pazarlardan “savaşmak ve e-ticareti bağımsız tutma” fikri düşünülerek oluşturuldu .

Etkileyici bir şekilde, Drip’in müşterileri, SMS ve e-posta pazarlamasının bir karışımını kullanarak toplu olarak 1 milyar doların üzerinde atfedilen gelir elde ettiler. Drip kullanan marka türlerinin daha küçük, bağımsız işletmeler olduğu açık.

Drip, 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor ve fiyatlandırma yalnızca e-posta pazarlaması için ayda 19 ABD dolarından başlamakta. Ardından, karışıma SMS eklerseniz, 1.000 gönderme için ayda 15 ABD doları veya kullandıkça öde temelinde gönderilen metin başına 0,015 ABD doları daha ödersiniz.

DRİP’E BURADAN GÖZ ATIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #9: HeyMarket

HeyMarket , perakende, konaklama ve sağlık dahil olmak üzere birden fazla sektöre yayılan şirketlere dijital pazarlama çözümleri sunar. Tüm SMS ve Facebook mesajlarınızı tek bir paylaşılan gelen kutusunda birleştirerek çalışır. Etkileyici bir şekilde, kullanıcıları ortalama %80 SMS yanıtlama oranına sahiptir.

Müşteri hizmetlerini, sipariş onaylarını, özel teklifleri, lojistik ve çok daha fazlasını yönetmenize yardımcı olması için HeyMarket’i kullanabilirsiniz. HeyMarket, web tarayıcılarında, iOS ve Android cihazlarda çalışır.

HeyMarket ile, hedeflenen metin mesajları göndermek ve otomatik yanıtlar ayarlamak için kişileri tek bir listede veya ayrı listelerde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, platformun SMS şablonlarını kullanarak biriken mesajlar da dahil olmak üzere SMS kampanyaları yürütebilirsiniz. Ayrıca, raporlama işlevi, gönderdiğiniz mesaj sayısını, kaç mesajınızın alındığını, yaygın olarak kullanılan SMS şablonlarını ve hangi SMS sohbetlerinin en çok zaman aldığını bir bakışta görmenizi sağlar.

1500’den fazla müşterisinden bazıları Cornell Üniversitesi, BarkBox, U-Haul ve Blue Bottle Coffee. En düşük planı, yılda 12.000 SMS gönderimi için aylık 49 ABD Doları tutarındadır ve herhangi bir ek SMS, her biri 0,06 ABD Doları olarak faturalandırılır.

HeyMarket , Instagram, Facebook, HubSpot, Shopify, Zapier ve daha fazlasıyla entegre olur.

Gözden geçirenler, kullanımı kolay arayüzünü ve mükemmel müşteri hizmetini seviyor. Biz ise fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu ekliyoruz.

HEYMARKET’E BURADAN GÖZ ATIN


En İyi SMS Pazarlama Aracı #10: EZTexting

EZTexting 2006’dan beri piyasada ve perakende, güzellik, restoranlar, e-ticaret, profesyonel hizmetler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok sektördeki işletmelerle çalışan köklü bir SMS ve e-posta pazarlama aracıdır.

Fiyatlar, yılda 2.400 toplu mesajlaşma kredisi için aylık 19 dolardan ve ayda 200’den fazla SMS gönderirseniz SMS başına 0,04 dolardan başlar. Hepsinden iyisi, 14 günlük kullanışlı bir ücretsiz deneme var, böylece satın almadan önce deneyebilirsiniz!

Bu listedeki diğer SMS araçları gibi, EZTexting de size müşteri etkileşimini artırmak için mesajları doğru zamanda iletme gücü verir. EZTexting ve diğer araçlar arasında gerçekten fark edilebilir bir fark yoktur, ancak dikkatini küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklamaktadır ve kesinlikle buradaki bloktaki yeni çocuk değildir.

Rakipleri gibi, EZTexting de Zapier ve HubSpot ile entegre olur, ancak yazı yazarken bir Shopify entegrasyonu görmedik. Bugüne kadar 165.000 marka EZTexting kullanıyor ve web sitesi bize bunun iş kullanıcıları için 1 numaralı SMS platformu olduğunu söylüyor.

Bulut tabanlı platform, müşteri desteği için beş yıldız veren ve paranın karşılığını ve kullanım kolaylığını öven müşterilerce övülmüş. Ayrıca, SMS yanıtlarının %90’ı 30 dakika kadar kısa süren %98 SMS açılma oranına sahiptir.

EXTexting ayrıca bireysel kampanya sonuçlarını, hemen çıkma oranlarını, abonelikten çıkmaları, teslim edilen mesajları ve daha fazlasını görmenizi sağlayan bir analiz özelliği sunmakta.

EZTEXTİNG’E BURADAN GÖZ ATIN

Bir cevap yazın