///

Instagram, Hikayeler için ‘Seçilmiş Kişileri’ Test Etmeye Başladı

Instagram, her gönderinin Hikaye oluşturma akışındaki ek bir öğenin parçası olarak, insanların Hikayelerini görüntüleyebilecekleri belirli profilleri seçmelerini sağlayacak yeni bir testi başlattığını duyurdu.

Bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Brezilya’da test edilen ‘Seçilmiş Kullanıcılar’, kullanıcıların Hikaye güncellemelerinin her birini görüntülemesine izin vermek istedikleri belirli kullanıcıları işaretlemelerine olanak tanıyacak.

Esasen, Instagram’ın mevcut ‘ Yakın Arkadaşlar ‘ seçeneğinin alternatif bir versiyon; bu, kullanıcıların Hikaye paylaşımı için önemli kişilerinin bir listesini yapmalarını sağlıyor; bu yeni varyasyon, her güncellemede daha spesifik kapasite sağlayacak, daha fazla kontrol sunacak. Her seferinde belirli hedef kitlenizi tanımlamaya olanacak tanıyacak.

Instagram farkı şu şekilde açıklıyor :

“ Daha önce ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliği ile insanlar hikayeleri düzenleyemeden yalnızca aynı arkadaş listesiyle paylaşabiliyordu. Bu testle, farklı Hikayeleri olan kişileri listenize ekleyebilecek, kaldırabilecek veya listenizde tutabileceksiniz.”

Gönderilerinizi kimlerin görebileceğini kontrol etmek için daha fazla kapasite yardımcı olabilirken, Instagram ayrıca Seçilmiş Kişiler listenizin siz yeniden düzenleyene kadar yerinde kalacağını da not ediyor. Bu, şu anki ‘Yakın Arkadaşlar’ seçeneğiyle neredeyse tamamen aynı, ancak ana fark her gönderi yaptığınızda kolayca değiştirebileceğiniz ekstra kapasiteye sahip listeler olması.

Bu, yalnızca küçük bir güncelleme gibi görünebilir, ancak gönderi kapasitesinde önemli bir gelişme sağlayabilecek, her gönderiyi herkese yayınlamadan daha samimi, özel hikayeler paylaşımını kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek, kuruluşların da farklı müşteri potansiyellerine hitap etmesine  fırsat sunabilecek yararlı bir yükseltme gibi görünüyor.

Ayrıca, bu yeni özellik aynı anda yalnızca birkaç arkadaşla paylaşılan yeni bir belirli hikaye biçimini de açabilir. Tabii ki, bu tür bir etkileşim için Instagram Direct’i de kullanabilirsiniz, ancak yalnızca belirli kullanıcılara görünen tam ekran, normal Hikayeleri paylaşma seçeneği belirli bir değere sahip olabilir ve bu eğlenceli bir katılım seçeneği olabilir.

Ve markalar için, rekabetin kazananlarını duyurmak ve çok özel hedef kitlelere özel fırsatlar sunmak gibi yeni kapasiteler de sunabilir. Yine, belirli gruplara ulaşmak için yakın arkadaşlarınızı kullanabilirsiniz, ancak her gönderi yaptığınızda yalnızca bir kişiyi veya daha küçük insan gruplarını seçmek, marka etkileşimini en üst düzeye çıkarmanın yeni yollarını kolaylaştırabilir ve hayranlarla daha fazla bağlantı kurmanızı sağlayabilir.

Genel olarak, iyi bir yükseltme gibi görünüyor – şu anda Instagram bunu yalnızca Brezilya’da test ediyor, ancak yakında tam olarak piyasaya sürülmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın