/

Etsy, alışveriş yapılabilir sanal evi piyasaya sürdü

Etsy, artırılmış gerçeklik isteklerini de temel alarak, alışveriş yapanların pazar yerinden seçilmiş öğelerle dekore edilmiş bir dijital evi gezmesine olanak tanıyan ilk etkileşimli, artırılmış gerçeklik deneyimi olan Etsy House’u Pazartesi günü piyasaya sürdü . 

Etsy House, tatil dekoru ve hediyeleri, Etsy Design Ödüllü öğeleri, mobilyaları, sanat eserlerini ve diğer ürünleri sergileyen sanal bir evde gerçek ölçekli işlemeler ve 360 ​​derecelik görüntüler sunuyor. Şirket, kullanıcıların beğendikleri bir şey tespit ederse, ürün bilgilerini ve bir satın alma bağlantısını görüntülemek için ekrana bir link gönderiyor.

Şirketin  duyurusuna göre Etsy House, yaratıcı bir görselleştirme stüdyosu olan The Boundary ile işbirliği içinde yaratıldı.

Etsy, House ile el yapımı ürünler pazarı, artırılmış gerçeklik teknolojisini denemeye devam ediyor. Haziran 2020’de şirket, alışveriş yapanların evlerinde sanat, fotoğraf ve baskıları görmelerine yardımcı olacak bir VR aracı yayınladı .

Etsy, müşterilerin ürünleri uzaktan görselleştirmesine yardımcı olmak için VR ve sanal gerçekliği kullanan tek perakendeci değil. Ekim 2020’de kürsel pazarlamanın en büyüklerinden olan David’s Bridal , en çok satan elbiseleri için 3D ve VR ürün sayfaları oluşturmak üzere bir VR teknoloji şirketi olan Vertebrae ile işbirliği yapmıştı . Mayıs 2020’de Asos, müşterilerin ürün sayfalarında ürün giyen modelleri görmelerine olanak tanıyan bir VR aracı tanıttı . Ve Ağustos 2020’de Amazon, alışveriş yapanların Amazon’dan ve üçüncü taraf satıcılarından birden fazla mobilya ürününü evlerinde görselleştirmelerine olanak tanıyan bir VR alışveriş aracını piyasaya sürdü .

Teknoloji şirketleri, sosyal alışverişi geliştirmek için e-ticaret operasyonlarına VR’yi de ekliyor. Aralık 2020’de Google , Google uygulaması aracılığıyla bir VR kozmetik deneme özelliği yayınlamak için ModiFace ve Perfect Corp. ile birlikte çalıştı . Facebook ve Snapchat’in de benzer çalışmaları sürüyor. 

Etsy’nin son zamanlarda işini genişletmesinin tek yolu teknoloji tekliflerini geliştirmek değil. El yapımı çarşı, bu yaz iki şirketi daha kanatları altına aldı. Haziran başında Etsy, yeniden satış platformu Depop’u  1.63 milyar dolara satın aldı. Anlaşmanın 3. çeyrekte kapanması bekleniyor. Aynı ayın ilerleyen günlerinde şirket, Etsy CEO’su Josh Silverman’ın “Brezilya’nın Etsy’si ” olarak adlandırdığı çevrimiçi bir pazar yeri olan Elo7’yi 217 milyon dolar nakit karşılığında satın aldı.

Bir yanıt yazın