///

Twitter, Daha Yüksek Kaliteli Bir İzleme Deneyimi Sağlamak İçin Atakta

İşte hızlı ama önemli bir güncelleme – Twitter, oynatmada daha yüksek performans sağlamak için video görüntüleme sürecini iyileştirdiğini duyurdu .

Peki pratikte bu ne anlama geliyor? Pekala, tweetlenen videoların yayın içi oynamaya başladıklarında bazen Commodore’a 64 kez nasıl piksellendiğini biliyor musunuz? Elbette artık bu olmamalı. Twitter’ın güncellenmiş biçimlendirme süreci artık daha iyi, daha pürüzsüz bir video oynatma deneyimi sağlamak için çalışıyor.

Teknik özellikler açısından hiçbir şey değişmedi – Twitter’ın mevcut video yükleme özellikleri :

  • Minimum çözünürlük: 32 x 32
  • Maksimum çözünürlük: 1920 x 1200 (ve 1200 x 1900)
  • En boy oranları: 1:2,39 – 2,39:1 aralığı (dahil)
  • Maksimum kare hızı: 40 fps
  • Maksimum bit hızı: 25 Mbps

Twitter ayrıca video reklamlar için şu notu ekliyor :

“1:1 en boy oranı için 1200 x 1200 piksel önerilir. 16:9 en boy oranı için 1920 x 1080 piksel önerilir. Daha büyük videolar, kullanıcılar videoları genişletmek için tıkladığında daha iyi optimize edilecektir. ”

Bu güncelleme, bu gereksinimleri etkilemiyor, ancak Twitter’ın arka uç işlemesi, biri yayın sırasında videolarınızla karşılaştığında videolarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için artık daha donanımlı olacak.

Artık tweet attığınız videolarınız yağmurlu bir günde kirli bir pencereden izliyormuşsunuz gibi görünmeyecek, bu herkes için iyi bir güncelleme.

Bir cevap yazın