///

Twitter, Olumsuz Etkileşimler İçin Daha Fazla Seçeneği Test Ediyor

Kötüye kullanım, Twitter’da her zaman bir sorun olmuştur ve platformun toksisitesi, başlangıcından bu yana sürekli bir tartışma ve suçlama kaynağı olmuştur.

Ancak Twitter bunu çözmek için çalışıyor. Görünüşte sınırlı eylemin yıl sonra, son 12 ay içinde, Heyecan dahil yeni kontrol seçenekleri bir dizi verdiği ABD’nin Cevap kontrolleri istenmeyen yorum yapanları sınırlamak için, ilgili uyarıları potansiyel olarak zararlı ve / veya saldırgan yanıtlar ve Güvenlik Modu bir lerts kullanıcıları tweetleri olumsuz ilgi görüyor.

Toplu olarak, bu yeni özelliklerin büyük bir etkisi olabilir – ve Twitter henüz bitmedi. Bu hafta Twitter, kullanıcıların olumsuz etkileşimlerden kaçınmasına yardımcı olabilecek birkaç yeni kontrol seçeneğinin önizlemesini yaptı ve tweet’leriniz kötüye kullanım için odak haline geldiğinde bunlarla gelebilecek zihinsel stres.

Öncelikle, Twitter’ın , Twitter’ın belirttiği gibi , kullanıcıların potansiyel olarak zararlı içeriği – ve onu oluşturan kişileri – yanıtlarından uzak tutmalarına yardımcı olmak için tasarlanacak yeni ‘Filtre’ ve ‘Sınır’ seçeneklerini geliştiriyor.

Burada görebileceğiniz gibi, yeni seçenek, potansiyel olarak rahatsız edici açıklamalar içeren veya sizinle asla etkileşime geçmediğiniz sürekli tweet atan kullanıcılardan gelen yanıtları otomatik olarak filtrelemenize olanak tanır. Aynı hesapların gelecekte tweet’lerinize yanıt vermesini de engelleyebilirsiniz.

Ancak daha da önemlisi, Filtre seçeneği, aynı zamanda, Facebook’un yorum göndermek için ‘Gizle’ seçeneğine benzer şekilde, onları tweetleyen kişi dışında, gizlemeyi seçtiğiniz yanıtların da uygulamadaki başka kimse tarafından görülemeyeceği anlamına gelir. .

Bu yaklaşımda önemli bir değişiklik. Şimdiye kadar Twitter, kullanıcıların uygulamada kendi görünümlerinden içeriği gizlemelerine izin verdi, ancak diğerleri yine de görebiliyor. Filtre kontrolü, bireysel kullanıcıların bu tür yorumları tamamen gizleme gücünü artıracaktır – bu, tweet’lerinize yanıt vermeleri açısından mantıklıdır. Ancak, olumsuz sözleri kapatmak isteyen politikacılar veya markalar tarafından kötüye kullanılabileceğini de düşünebilirsiniz.

Bu, uygulamanın gerçek zamanlı doğasının yanıt ve etkileşimi davet ettiği ve bazı durumlarda, özellikle güncel veya haber değeri taşıyan konularda insanların söylediklerine meydan okuduğu Twitter’da muhtemelen daha önemli bir husustur. İnsanlar daha sonra bu tartışmayı kapatabilirse, bunun kendi potansiyel etkileri olabilir – ama yine de orijinal tweet referans için orada olacak ve kullanıcılar teorik olarak istedikleri tweet’i alıntılayabilecekler.

Ve gerçekten de, uygulamada zaten mevcut olan yanıt kontrolleri ile, muhtemelen çok büyük bir gerginlik değil ve kullanıcıların yanıtlarında gizlenen bazı trollerden ve sürüngenlerden kurtulmalarını sağlayabilir ve bu da uygulamada genel etkileşimi artırabilir.

Buna ek olarak, Twitter ayrıca kullanıcıları, dalmadan önce potansiyel olarak bölücü yorum bölümleri hakkında uyaracak yeni bir ‘Heads Up’ uyarı istemi geliştiriyor .

Bu, sizi bir zehirlilik bataklığına yanlış adım atmaktan ve farkında olmadan kötüye kullanım için bir odak haline gelmekten kurtarabilir. İkinci ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, istem, kullanıcıları tweetleme süreçlerinde daha düşünceli olmaya çağırır.

Bunun kullanıcı davranışı üzerinde büyük bir etkisi olacağından şüphelenmiyorum, ancak en azından süreçte daha fazla dikkate alınmasına yardımcı olabilir.

Twitter ayrıca , mevcut anahtar kelime engelleme araçlarının bir uzantısı olan ve daha saldırgan olabilecek yorumları filtrelemek için Twitter’ın otomatik algılama sistemlerine güvenecek olan yeni ‘ Kelime Filtreleri ‘ geliştiriyor .

Burada görebileceğiniz gibi, seçenek, Twitter’ın sistem algılamasına dayalı olarak nefret söylemini, spam’i ve küfürü otomatik olarak filtrelemek için ayrı geçişler içerecek ve uygulamada istenmeyen maruziyeti sınırlamak için başka bir yol sağlayacaktır.

Bunlar yararlı eklemeler gibi görünüyor ve insanların bu tür araçları esasen başa çıkmak istemedikleri her şeyi engellemek için kör edici olarak kullanacaklarına dair endişeler olsa da, bu yararlı söylemi ve önemli bakış açısını sınırlayabilir, eğer insanlara bir fikir veriyorsa. daha iyi uygulama içi deneyim, neden bunu yapamasınlar?

Elbette ideal, insanların her zaman medeni ve saygılı kaldığı tüm konularda aydınlanmış akıllı tartışmalar olacaktır. Ama bu Twitter ve bu asla olmayacak. Bu nedenle, daha fazla kontrol seçeneği sağlamak ileriye dönük en iyi yol olabilir ve Twitter’ın bu temel unsurları ele almak için daha fazla adım attığını görmek güzel.

Bir yanıt yazın